Už rok nepracuji, říká zpěvačka Heidi Janků. Aktuálně se pouští do rekonstrukce domu

Zpěvačka Heidi Janků
Zpěvačka Heidi Janků
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 3. 2021

Epidemie koronaviru přiměla vládu zavést přísná opatření, z nichž některé zakazují vykonávání některých profesí. Mezi nimi je i pěvecká činnost, a tak jako to kdysi bylo v jedné pohádce, i teď utichla česká zem. Do práce to zasáhlo i zpěvačce Heidi Janků (58), která už dlouhý rok nemůže vystupovat a těšit publikum v rámci svých koncertů. Doma se snaží zaměstnat a rozhodla se pro vážný krok týkající se svého bydlení. "Chci rekonstruovat dům," řekla pro ŽivotvČesku.cz

Současná doba nepřináší moc pozitivních zpráv. Počty nakažených lidí s covidem narůstají, vláda přitvrdila zavedením omezení pohybu a většina podniků zůstává zavřených. Lidé nemohou pracovat, normálně žít a věnovat se tomu, co je baví a naplňuje.

"Už rok nepracuji, proto se snažím zabavit jinými věcmi. Teď jsem se rozhodla pro vážný krok v rámci mého bydlení - rekonstrukci domu, takže se určitě nebudu nudit. Chci si tím zaměstnat hlavu a vyvíjet nějakou činnost. Začala jsem zkoušet i zájezdovou hru, ale aktuální situace nám zasáhla do zkoušek, které jsme museli pozastavit. Nechceme být těmi, kteří by jednak onemocněli a zadruhé tu situaci jakkoli zhoršovali. Nabídku na hru Jsem krásná jsem přijala, abych se zabavila a dostala se mezi lidi, což bohužel opět nevyšlo," řekla Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz.

V následujících dnech jí ale společnost chybět nebude. "Do konce pracovního týdne mám na hlídání synovce, takže mám o zábavu na tři dny postaráno (směje se). Má jarní prázdniny a rodiče musí do práce. Budeme si spolu hrát, chceme začít s Člověče, nezlob se," popsala oblíbená zpěvačka plány, které aktuálně má.

Kdo by čekal, že doma zpívá od rána do noci, tak by se zmýlil. I když velmi dobře ví, že hlasivky jsou sval a trénovat se musí, každodennímu cvičení neholduje. "Doma si prozpěvuju, ale nejsem ten typ, že bych sedla ke klavíru nebo si pustila nějakou svoji písničku a trénovala. Minulý týden, kdy se ještě dalo cestovat, jsem navštívila svoji rodinu v Ostravě, kde jsem nebyla tři čtvrtě roku a v rámci tohoto výletu jsem si udělala i zkoušku s kapelou. Přehráli jsme si náš repertoár a zjistila jsem, že hlasivky jsou v pořádku a pracují, jak mají," prozradila sympatická umělkyně, která si hned několikrát vyzkoušela také roli moderátorky televizních pořadů.

Je trendem, že se nyní organizují koncerty a vystoupení online formou. Tuto možnost využívá čím dál tím více umělců, ale není to úplně pro každého. "Přiznám se, že mě online přenosy moc nebaví, potřebuju zpětnou vazbu a živé publikum. Lidi mám ráda," dodala Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz.

Matematik a mecenáš Karel Janeček (48) a jeho partnerka historička a podnikatelka Lilia Kh...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu