Už se těším na diváky. Z nemoci covid musí mít každý obavy, říká herec Miroslav Donutil

Herec Miroslav Donutil
Herec Miroslav Donutil
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2020

Jeden z nejrespektovanějších českých herců Miroslav Donutil (69) prožívá současnou dobu podobně jako řada jeho kolegů - neradostně. Nemůže hrát, nemůže rozdávat na divadelních prknech radost lidem - to, co ho na jeho práci baví nejvíce. "Je to těžké, už se těším na diváky," řekl pro ŽivotvČesku.cz fenomenální umělec.

Miroslav Donutil je geniálním hercem, zároveň je ceněn zejména jako mimořádně nadaný vypravěč. Před lety ho divadelník a skladatel Jiří Suchý (89) nazval klaunem z Boží milosti a prohlásil, že Donutilův Truffaldino v Goldoniho Sluhovi dvou pánů způsobil, že se v Národním divadle i se vším publikem opravdu nekontrolovaně smál. A to se mu prý stává málokdy.

Současná doba herce obecně limituje, přesto se snaží respektovat mnohdy chaotická vládní opatření. Nadějí je, že se snad díky vakcíně podaří vše změnit tak, aby se život vrátil do starých kolejí. "Už se těším na to, až se znovu budu moct potkávat s diváky. Doba to je těžká," popsal pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na současnou epidemickou situaci Miroslav Donutil, který věří, že divadla budou smět lidem své »brány« otevřít co nejdříve.

Koronavirová epidemie se vepsala do života všech, ale zejména kultura tvrdými opatření trpí. Přesto přijmout názory některých na to, že jde o bezvýznamnou nemoc nebo chřipečku a podobně, zcela nelze. "Každý musí mít obavy," dodal krátce pro ŽivotvČesku.cz uznávaný herec, co si myslí o nemoci, která dokázala za poměrně krátkou dobu změnit alespoň na čas svět.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.