Už to trvá hodně dlouho. Vir mě odřízl od světa a já chci zase zpívat, povzdechl si legendární Josef Zíma

Josef Zíma by rád opět mezi lidi
Josef Zíma by rád opět mezi lidi
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2020

I když s chůzí na tom je legendární hudebník a herec Josef Zíma (88) hůře, životní vitalitu by mohl rozdávat na potkání. Největší vrásky na čele mu dělá současná situace v souvislosti s epidemií. "Odřízlo mě to od světa, dokonce jsem zrušil i některé návštěvy. Bojím se nákazy jako každý starší člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz nekorunovaný král české dechovky, který věří, že epidemie brzy skončí.

"Chybí mi hudba a publikum," prozradil v úvodu legendární Josef Zíma, který se proslavil také jako princ Radovan v Princezně se zlatou hvězdou.

Současný stav dělá starosti zejména rizikové skupině, kterou jsou zejména senioři. Mezi ně se řadí i legendární Josef Zíma.

"Strach mám z nákazy velký. Jsem už starší člověk. Ven se moc nedostanu a návštěvy jsem zrušil. Současná situace není dobrá. Koronavirus mě odřízl od světa. Ale věřím, že to skončí a zase začne zpívat a hrát, už to ale trvá hodně dlouho," dodal pro ŽivotvČesku.cz v naději Zíma s tím, že se brzy zákeřného viru, který nedává moc šancí starším lidem, brzy zbavíme.

Ačkoliv by se zdálo, že umělce v jeho věku budou trápit především zdravotní potíže, legendárního umělce nejvíce trápí, že nemůže vystupovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.