Užijte si teplý víkend, hned od pondělí se výrazně ochladí a bude pořád pršet

Počasí
Počasí
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2020

Nepříjemná zpráva pro všechny milovníky hezkého počasí. Po teplém víkendu se příští týden prudce ochladí a Česko čekají i vydatné deště. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pravidelné týdenní předpovědi počasí.

Užijte si teplý víkend, protože už v pondělí se počasí výrazně zhorší.

"Na naše území proudí i nadále teplý vzduch od jihozápadu. Jeho příliv ukončí výrazná studená fronta, která bude během pondělí a noci na úterý přecházet přes naše území k jihovýchodu. Za ní k nám začne proudit od severu arktický vzduch. V následujících dnech bude do střední Evropy zasahovat výběžek vyššího tlaku od severozápadu, který bude koncem období slábnout," uvedli ve výhledu na příští týden meteorologové z ČHMÚ.

Pokles teplot a vydatné deště

Teplotní průměr mírně přesáhne 14 stupňů, ale třeba v pondělí mají denní maxima dosahovat pouhých 7 stupňů. V horských polohách navíc může napadnou až 15 centimetrů mokrého sněhu. Zima bude i v úterý a středu, teploty nepřesáhnou 12 stupňů. Postupně se začne oteplovat ve čtvrtek, ale nijak závratně.

Déšť meteorologové očekávají po celý týden, mohou ho místy doprovázet i bouřky.

Po zbytek května už by ale tak často pršet nemělo. "Srážkově bude první týden předpovědi nadprůměrný, další tři týdny předpokládáme průměrné," dodali meteorologové z ČHMÚ.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.