V 63 letech by mohla chodit po mole. Sharon Stoneová drastické diety nedrží, ale popsala, co omezuje

Herečka Sharon Stoneová s nejstarším synem Roanem Josephem
Herečka Sharon Stoneová s nejstarším synem Roanem Josephem
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 12. 7. 2021

Krásná postava není zadarmo ani ve světě hollywoodských hvězd. Herečka, producentka a modelka Sharon Stoneová (63), známá mimo jiné z thrilleru Základní instinkt nebo z filmu Rychlejší než smrt, vypadá odjakživa skvěle. Ani s přibývajícím věkem neztrácí štíhlou figuru a kondici, na které si hodně zakládá. Její rutina však není pro každého. I když se příliš neomezuje v jídle, o to víc na sobě pracuje v rámci cvičení a tréninků.

Sharon Stoneová si nezakládá životní styl na drastických dietách. Ve stravování si ale hlídá porce, aby se nepřejídala. Jí hodně ryb, libového masa, vejce nebo zeleniny a pije nealkoholické nápoje bez cukru. Patří mezi milovnice čajů, často si dává bylinkové a k večeři si zase dopřeje skleničku dobrého červeného vína, jak uvedl web Celebritydailyroutine.com. Ale i ona má slabost, které těžko odolává – hořkou čokoládu, kterou nosí často v kabelce. Zcela vynechala alkohol, díky čemuž zaznamenala velkou změnu.

"Na začátku jsem pila jen málo. Ale před sedmi lety jsem si na tréninku opravdu chtěla nařezat. Podívala jsem se na Madonnu, jsme totiž stejně staré, a zeptala jsem se svého trenéra, co nedělám a ať zjistí, co dělá ona. Řekl mi, že si nemyslí, že pije alkohol. Tak jsem se rozhodla čtvrt roku abstinovat a viděla jsem obrovský rozdíl," popsala Sharon Stoneová, co jí pomohlo udržet se v kondici a vypadat výrazně mladší.

Vyhýbá se také potravinám, které obsahují lepek a kávu nahrazuje oblíbenými čaji. Sama přiznává, že se její stravování od 70. let zásadně změnilo a nyní se zaměřuje na jídla s nízkým glykemickým indexem - nezvyšují totiž prudce hladinu krevního cukru, herečka je diabetička 1. typu. Miluje přílohy jako jsou čočka nebo quinoa. "Moc nejím jídla, která je průmyslově zpracovaná, i když jsem nedokázala dostat z hlavy chipsy," řekla rodačka z Meadville v Pensylvánii pro web Webmd.com.

Třikrát až čtyřikrát týdně (někdy i více) cvičí se svým fitness trenérem, tělo posiluje také díky pilates, józe nebo tanci. "Pokaždé, když cvičím, dělám něco jiného podle toho, která část těla se musí procvičit," sdělila.

Příští rok oslaví Sharon Stoneová 64 let a v osobním životě je matkou tří synů – Quinna Kellyho (15), Lairda Vonneho (16) a Roana Josepha (21), které adoptovala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.