V 75 letech má pořád slušnou postavu. Goldie Hawnová se ukázala v plavkách a prozradila, jak se udržuje fit

Herečka Goldie Hawnová
Herečka Goldie Hawnová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 7. 2021

Goldie Hawnová (75) je herečkou už od 60. let a v minulosti patřila mezi světoznámé krásky. Šarm ji ani s přibývajícím věkem nezačal opouštět, stejně jako energie, které má stále na rozdávání. Na dovolené v Řecku nyní ukázala v plavkách postavu, na jakou může být ve svém věku velice pyšná. Nemá ji ale zadarmo, fyzickým aktivitám se věnuje každý den.

Herečka Goldie Hawnová, nejlépe známá z filmů Smrt jí sluší, Přes palubu či Klub odložených žen, si společně s rodinou vyrazila na dovolenou do Řecka. V 75 letech u moře dovádí, jako kdyby byla minimálně o 20 let mladší a postava též zcela neodpovídá věku. Za štíhlé tělo Goldie vděčí dlouholetému cvičení, na které je schopná si najít čas za všech okolností.

Dlouholetá partnerka Kurta Russella výmluvy nehledá. "Jsem velmi aktivní člověk. Každý den chodím na procházky nebo běhat, když to nejde, najdu si jinou formu pohybu, která mi vzhledem k časovému rozvrhu vyhovuje," řekla herečka v rozhovoru pro magazín People.

"Když během dne nenajdu celou hodinu času na pohyb, cvičím v patnáctiminutových intervalech ve chvílích volna. Popravdě to tak i preferuji, abych se nepřetáhla a neunavila. Když mám volno, věnuji se hlavně venkovním aktivitám a určitě delší dobu než hodinu. Například dlouho venčím psa, chodím na pěší túry nebo jezdím na kole," popsala Hawnová své návyky.

Co se týká jídla, herečka preferuje střídmost. "Moc nejím. Upřímně řečeno si myslím, že lidé dnes mají tendence se přejídat. Nikdy nevynechám alespoň jednu zeleninovou šťávu denně. Jídlo především příliš nekombinuji, pokud cítím, že potřebuji protein, sním misku čočky. Nepotřebuju do pokrmu na sílu dávat ještě další suroviny," vysvětlila skromná Goldie.

Hawnová je matkou slavné herečky Kate Hudsonové. Ta ve 42 letech vypadá skvěle a Goldie ví, že na vzhledu své dcery má podíl. "Vím, že jsem byla a nadále pro ni jsem příkladem. Děti neposlouchají, co jim říkáte, ale vidí, co děláte. Pochopit tento fakt je klíč k tomu, jak se jim stát inspirací," dodala slavná herečka, která má i jako sedmdesátnice energie na rozdávání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.