V 83 letech je na vrcholu blaženosti. Anthonyho Hopkinse naplňují energií práce a mladší manželka

Herec Anthony Hopkins
Herec Anthony Hopkins
Foto: Profimedia.cz

Anthony Hopkins (83) je filmovou i divadelní legendou, od které by se mladší herci, obzvláště ti, kteří stojí o záporné role, rozhodně měli co učit. Herecký veterán, bývalý alkoholik, filmový Hannibal Lecter a ctižádostivý umělec, se až po překročení osmdesátky odvážil říct, že prožívá nejlepší období svého života.

Minulost Anthonyho Hopkinse nebyla jednoduchá, alkoholismus v ní nepopírá a pro režiséry i kolegy bylo těžké s ním spolupracovat. Dnes je vše jinak a herec prožívá skutečné štěstí. "Je to kombinací více vlivů. Má manželka mě udržuje fit, trochu jsem zkrotil svůj vnitřní oheň a pro relax maluji,“ řekl Hopkins, ženatý s o 19 let mladší Stellou Arroyaveovou, v rozhovoru pro deník The Guardian.

Největší zásluhu na jeho štěstí hned po manželce nese herectví. "Pořád rád pracuji, udržuje mě to v chodu. Díky práci mám tolik energie,“ přiznal pracovitý Anthony.

Pro Hopkinse je důležité si i přes přibývající roky zachovat mužnost. "Narodil jsem se v dobách, kdy chlapi byli skutečně chlapi. Špatné na tom je snad jen to, že muži z mé generace moc neumí přijímat a dávat lásku,“ připustil herec s tím, že tomuto pocitu zkrátka moc nerozumí.

Anthony Hopkins se nechce vzdávat práce a přestat na sobě pracovat hlavně proto, že nechce stárnout tak, jak stárl jeho otec. "Čím byl starší, tím víc ho dokázaly naštvat nesmyslné maličkosti. Třeba to, že na první pokus perfektně nezaparkoval auto,“ zavzpomínal herec na muže, kterému se nechce podobat.

Hopkins si pro sebe přeje lepší stáří a podzim života, než jaký měl jeho otec Dick. "Na sklonku života hodně pil, byl nepředvídatelný. Nikdy nebyl násilný, ale rychle se hodně naštval a během chvíle brečel. Křičel na mě i na mámu,“ přiznal Anthony, který chce být jiný.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.