V areálu Musea Kampa hoří: Zplodinami se část obrazů poničila, řekl pro ŽvČ mluvčí hasičů

Do ul. U Sovových mlýnů vyrazily 3 jednotky hasičů k požáru budovy, ve které by se měly nacházet tlakové lahve.
Do ul. U Sovových mlýnů vyrazily 3 jednotky hasičů k požáru budovy, ve které by se měly nacházet tlakové lahve.
Foto: Archiv Hasiči Praha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2020

Tři jednotky hasičů musely vyrazit do technické budově Musea Kampa v centru Prahy, kde začalo hořet. Umělecké sbírky zasaženy nebyly, ale obrazy zřejmě poničily zplodiny od požáru. Evakuováno bylo 100 lidí.

Hasiči po oznámení o požáru vyjely do ulice U Sovových mlýnů. „Hoří v místnosti, kde je rozvaděč. Vyvětráváme celý prostor s tím, že probíhá evakuace obrazů, aby byly v bezpečí. Zjišťujeme ve spolupráci s muzeem, jak moc jsou poničené obrazy. Plameny se tam nedostaly, ale zplodinami hoření asi poničené budou,“ uvedl pro Život v Česku.cz mluvčí hasičů Martin Kavka.

Z muzea bylo evakuováno 100 lidí. Zároveň musela být uzavřena plavební komora na Vltavě. Jednoho člověka záchranáři v souvislosti s požárem hasiči ošetřili.

Začaly hořet klimatizační jednotky a technické zázemí muzea. Pokud se podaří udržet plameny pod kontrolou, což pevně doufám, tak budova, kde jsou historické umělecké sbírky, nebude zasažena,“ uvedl předseda správní rady muzea Jiří Pospíšil v České televizi.

Podle něj došlo k zapálení od svářecí techniky, kdy v místnosti svařoval pracovník města panty. Sbírky zatím nejsou odnášeny, hoří ve vedlejší budově.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.