V babyboxu v Českých Budějovicích byla nalezena holčička. Jde už o druhé odložené dítě za jeden den. Promluvil Ludvík Hess

Profimedia
Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 23. 4. 2022

Už druhé odložené dítě během pouhého jednoho dne evidují babyboxy v České republice. Jako první byl nalezen krátce po druhé hodině ranní chlapec v Opavě, po jedenácté hodině pak nemocniční personál v Českých Budějovicích našel v babyboxu holčičku. "Zabalené bylo v růžovém povijanu a na hlavičce má bílou čepici," uvedl k děťátku zakladatel babyboxů Ludvík Hess (75).

Jen několik minut po druhé hodině ranní v sobotu 23. dubna byl v babyboxu v Opavě nalezen zdravý chlapeček. Jednalo se o 235. miminko, které bylo v Česku do speciální schránky odloženo. Tou dobou ještě nikdo netušil, že jen o pár hodin později bude v Českých Budějovicích signalizační systém hlásit další děťátko, tentokrát šlo o holčičku.

"Děťátko mi zavolalo do auta v sobotu 23. dubna v 11 hodin 50 minut. Zabalené bylo v růžovém povijanu a na hlavičce má bílou čepici. Zavolal jsem řediteli záchranky a svému příteli Marku Slabému a ten mi řekl, že děťátko je na první pohled zdravá holčička. Tvoří teda dvojici s chlapečkem nalezeným dnes ve 2 hodiny v Opavě," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů Ludvík Hess, který holčičku pojmenoval Lenka.

V posledních dnech vzbudila velký rozruch nešťastná událost na Slovensku, kde signalizační systém neupozornil na odložené miminko v babyboxu, které bohužel několik dní ve schránce nepřežilo. Ludvík Hess proto u obou dnešních odložených dětí neopomněl okomentovat, jak kvalitní signalizační systém funguje v Česku.

V neděli v noci byl do babyboxu v Českých Budějovicích odložen novorozený chlapeček. Pouze...

"Českobudějovický babybox potvrdil, že signalizace funguje bezchybně. První zprávu poslal při otevření dvířek, pak poslal fotku při zatížení váhového senzoru babyboxu a třetí zprávu poslal, když záchranáři vyjmuli děťátko z babyboxu. K tomu ještě dvakrát zvonil mobil na začátku a na konci akce. I Vojtíšek v opavském babyboxu potvrdil, že signalizace je dokonalá," uvedl Hess.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu