V babyboxu v Opavě byla nalezena holčička. Snaha ji odložit trvala ženě 10 minut. Promluvil zakladatel Ludvík Hess

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2021

Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě bylo odloženo děťátko. Holčička, kterou ve schránce nalezli zdravotníci, má být už několik měsíců stará a na první pohled je v pořádku. Zakladatel babyboxů holčičku pojmenoval Olinka a popsal boj, jakým procházela žena, která s miminkem přišla v 11 hodin a 7 minut. "Snaha odložit děťátko trvala až do 11:17 a mně je úzko při představě, co se před babyboxem dělo," uvedl Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Olinka byla v babyboxu nalezena v čistém oblečení a s sebou měla i plyšového medvídka. Opavský babybox s osmi odloženými dětmi se tak dostal na první místo v Moravskoslezském kraji, má jedno odložené děťátko na 7 000 obyvatel. Cesta holčičky do babyboxu nebyla jednoduchá, zakladatel schránek Ludvík Hess popsal, s čím bojovala žena, která ji odkládala.

"V úterý 7. prosince v 11:07 přišla do mého mobilu zpráva s fotografií interiéru babyboxu. Děťátko bylo oblečeno v šedé zimní kombinéze s kapucí a na cestu do světa dostalo plyšového medvídka. Vzápětí v babyboxu přibyla velká igelitová taška, jež svým rozměrem znemožnila, aby se dvířka babyboxu zavřela. Nešťastná žena odkládající dítě je tedy vyjmula zpět z babyboxu a vzápětí odložila znova, tentokrát už bez igelitky. Snaha odložit děťátko trvala až do 11:17 a mně je úzko při představě, co se před babyboxem dělo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess.

Ošetřující lékařka Ludvíku Hessovi řekla, že děťátko je staré několik měsíců a na první pohled v pořádku. Olinka je letos patnáctým odloženým dítětem, za dobu existence babyboxů v Česku už celkově 229. odloženým dítětem a v pořadí 126. holčičkou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.