Reklama:

V babyboxu v Přerově ležela malá Zoe. Zakladatel schránek Ludvík Hess řekl, proč je odložených dětí tolik

Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 8. 2021

Do babyboxu nemocnice v Přerově byla v pátek odložena zhruba šestitýdenní holčička. V tomto týdnu jde už o třetí miminko, které bylo do speciální schránky umístěno. "Byla vzorně oblečená, s čepičkou s fialovými pruhy, zabalená ve fusaku s obrázky zvířat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel českých babyboxů Ludvík Hess (74).

Reklama:

"Je to holčička, asi šestitýdenní, vzorně oblečená, s čepičkou s fialovými pruhy, zabalená ve fusaku s obrázky zvířat. Pojmenoval jsem ji Zoe podle vnučky velkého mecenáše babyboxů Petra Bečičky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess k 224. děťátku, které bylo do babyboxu od dob jeho založení v Česku umístěno.

V tomto týdnu jde už o třetí miminko, které bylo do babyboxu odloženo. "Zoe potvrdila moji zkušenost, že děti do babyboxu jsou často odkládány vzápětí po sobě. Tentokrát to byl chudý ženich Jaroslav v Pelhřimově 23. srpna, následovala jej 24. srpna oblečená, tedy bohatá nevěsta Barbora v Prostějově, a do třetice 27. srpna ve 13:36 v Přerově odložená Zoe," upřesnil zakladatel českých babyboxů Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz statistiku tohoto týdne.

Reklama:

Zdravotníci našli holčičku nejen vzorně oblečenou. "Kromě dudlíku k ní dárci přiložili i papírovou dokumentaci," dodal Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz, jak byla dívenka, jež dostala jméno Zoe, nalezena.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: