V Bohumíně vzniklo pietní místo. Lidé zapálili tisíce svíček pro 11 obětí žháře

V Bohumíně vzniklo pietní místo.
V Bohumíně vzniklo pietní místo.
Foto: Archiv Marka Mudry
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2020

Tisíce lidí chodí uctít památku jedenácti zesnulých lidí, které o život připravil žhářským útokem Zdeněk K. (54). Před panelovým domem v Bohumíně vzniklo pietní místo, ke kterému lidé nosí a zapalují svíčky. Jde o tragédii, která se řadí k největším v historii Česka.

V úterý policisté k soudu přivedli Zdeňka K. v přilbě a neprůstřelné vestě. Ruce měl obvázané, sám se při útoku poranil. Muž se k činu po zadržení přiznal. Dokonce policistům uvedl, že chtěl následně spáchat sebevraždu motorovým vozidlem. Soud ho z důvodu, že by mohl páchat další násilné trestné činy, poslal do vazby.

Motivem jeho útoku byla msta kvůli špatným rodinným sporům. Muž zapálil byt svého syna, kde po rozchodu s ním žila i jeho manželka. „Jako motiv uvádí snahu postrašit manželku a syna, se kterými měl dlouhodobé neshody,“ uvedl dozorující žalobce Michal Król.

Uvnitř slavilo 15 lidí

V době, kdy Zdeněk K. pomocí akcelerátoru hoření zapálil dveře bytu, bylo uvnitř 15 osob. Dvanáct dospělých a tři děti. Šlo o oslavu narozenin. Oheň se rozšířil extrémně rychle.

Následkem požáru v prostorách bytu zemřeli tři dospělí a tři děti. Pět lidí přišlo o život poté, co se skokem z 11. patra domu snažilo uniknout před plameny. Čtyřem lidem se podařilo před plameny uniknout na balkon sousedního bytu.

V Bohumíně vzniklo pietní místo, kam chodí uctít památku obětí tisíce lidí. Zapalují svíčky. Desítky lidí přišlo o své blízké. Bolest ze ztráty nejbližších se bude hojit velmi pomalu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.