V Brně napadl pes dívku, která jela na koloběžce. Podle matky jí způsobil rány na noze

Pes - ilustrační foto
Pes – ilustrační foto
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 5. 2021

Procházka po parku skončila zraněním dívky, kterou napadl pes. K incidentu došlo v Brně v městské části Královo Pole. "Přivolaní strážníci dorazili ve chvíli, kdy pětatřicetiletý muž už zvíře držel na vodítku a své pochybení uznal," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Další nepozorný majitel nedokázal uhlídat svého psa. Zraněné dívce nejde o život, má ale za sebou traumatizující zážitek. Dívka se v pátek s matkou procházela po královopolském parku v Brně. Je možné, že psa vyprovokoval k útoku zvuk koloběžky, na které dívka jela. Pes dívce způsobil rány na noze.

"Přivolaní strážníci dorazili ve chvíli, kdy pětatřicetiletý muž už zvíře držel na vodítku a své pochybení uznal. Podle svědků prý pes měl vodítko připnuté i v momentě incidentu, ale po parku přesto volně pobíhal. Matka dívky strážníkům řekla, že jí poranění na stehně mezitím už ošetřila a následně vyhledají lékaře," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba

Strážníci oběma stranám objasnili, jak mají nyní postupovat. Případ byl předán správnímu orgánu. Za porušení městské vyhlášky o pohybu psů hrozí až stotisícová pokuta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.