V části Česka bylo nejchladnější ráno v historii, teploměr ukázal i -3 °C. Jaké počasí bude po zbytek týdne?

Pondělní ráno bylo velmi mrazivé.
Pondělní ráno bylo velmi mrazivé.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2020

Část Česka zažila ráno velmi mrazivé ráno. Na stanici Kvilda-Perla teplota klesla na 3,5 stupně pod bod mrazu. Šlo o teplotní rekord... Od středy se podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dá očekávat ochlazení i během dne.

"Teplota se pohybuje nejčastěji mezi 9 až 5 °C a na některých stanicích měřících déle než 30 let to je dokonce historicky nejchladnější ráno pro 13. červenec (Brod nad Dyjí, Průhonice, Žatec, Doksany, Sněžník, kde se teploty pohybovaly většinou kolem 5 °C)," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Rekord zaznamenala již zmíněná stanice Kvilda-Perla, kde šlo pro tento den o nejnižší teplotu v 34leté řadě měření na této stanici.

Jak bude v týdnu?

Po většinu týdne bude počasí v Česku pod vlivem chladného severozápadního proudění, teprve o víkendu budeme rádi, když se teploty vyšplhají alespoň k mírně letním 25 stupňům.

Pondělí: bude jasno až polojasno, postupně až oblačno. Nejvyšší teploty přes den vystoupí na 19 až 23 stupňů.

Úterý: bude jasno až polojasno, během dne oblačno. Teploty přes den vystoupí na 21 až 25 stupňů.

Středa: oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Teploty po ránu klesnou na 15 až 11 stupňů. Přes den na východě dosáhnou 22 až 26 stupňů.

Čtvrtek: oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, přes den zůstanou pouze mezi 17 až 21 stupni.

Pátek: oblačno až polojasno, občasný déšť. Ráno se ochladí na 14 až 10 stupňů, přes den se očekávají teploty mezi 19 až 23 stupni.

Sobota + neděle: o víkendu se začne pozvolna oteplovat. V sobotu se teploty přes den budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni, následně v neděli mezi 23 až 27 stupni.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.