V centru Prahy se konala nelegální party. Zasahovala policie, použila beranidlo, hák a hydraulický rozpínák

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2020

Policie v noci z pátka na sobotu zasahovala v centru Prahy. A to kvůli uspořádání nelegální party v klubu i přes vládní opatření. Na večírku se sešlo přibližně 100 mladých lidí, kteří si sraz domluvili na sociální síti. Do prostor klubu se pouštělo na heslo.

Na akci policie upozornil deník Blesk. Party začala v pátek po 22:00 a měla trvat do sobotních 4:00. Okolo půlnoci si ale na nedovolenou party posvítila policie. Provozovatel podniku odmítl podle portálu vpustit muže zákona do prostor klubu, policie proto použila beranidlo, hák a hydraulický rozpínák zárubní, aby se dostala dovnitř.

Po zjištění totožnosti účastníků se ukázalo, že mezi hosty byli Češi i občané cizích států. Restaurace, hudební i taneční kluby a další podobná zařízení musejí mít zavřeno v důsledku nařízení vlády v rámci opatření proti šíření koronaviru. Restaurace mohou provozovat výdejní okénka.

Nedovolená party nebyla jedinou, která šla proti vládním nařízením. Ve čtvrtek, následně i pátek otevřela restaurace Šeberák v pražských Kunraticích. S hosty majitel podniku uzavřel pracovní smlouvu a snaží se tak obejít zákon.

"Bohužel jsem dnes už zavřel, ale v sobotu otevírám v 10 hodin. Pana majitele neodvezla policie, zavřeli jsme ze své vůle, že už dnes stačilo. Od včerejška jsme utahaní z těch bojů, dnes musíme nabrat nové síly. Dnes jsme měli plno, přišlo asi 40 až 50 lidí," řekl pro ŽivotvČesku.cz v pátek provozní restaurace Petr Urik.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.