V Česku padnou teplotní rekordy. Meteoroložka uvedla, kdy v týdnu přijde první letní teplota

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 3. 2021

V sobotu 20. března začalo astronomické jaro, ale teploty následujících dnů budou ještě teplejší, než je pro aktuální roční období zvykem. Lidé se mohou těšit na slunečné dny, kdy budou padat dokonce teplotní rekordy. "Teplé jižní až jihozápadní proudění se k nám bude dostávat i nadále, čekají nás opravdu nadprůměrné dny. Dokonce padne i první letošní letní teplota," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Období před blížícími se Velikonocemi přinese nadprůměrné jarní teploty, které dokonce vystoupají až na počáteční hranici letních. "Už včera jsme naměřili první březnovou »dvacítku« – respektive 21 °C v Žatci. A teplé jižní až jihozápadní proudění se k nám bude dostávat i nadále. Dnes by měly teploty kulminovat mezi 19 až 23 °C, modely ukazují 20 až 24 °C a není vyloučeno, že ve čtvrtek před přechodem studené fronty, která by měla přijít ve večerních hodinách, naměříme letošní první letní teplotu - to znamená 25 °C, což je na 1. dubna opravdu hodně," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že »pětadvacítka« může padnout dokonce i zítra.

"Na severozápadě u nižších nadmořských výšek meteorologické stanice – Ústecko, možná Polabí, bude opravdu nejtepleji. Máme před sebou výrazně nadprůměrné dny, kdy budou padat četné teplotní rekordy," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka počasí, které v následujících dnech bude lákat k venkovním aktivitám a mělo by po zimních měsících pozitivně působit také na dobrou náladu.

"Pro dnešní den je aktuální rekord z pražského Klementina, který je 149 let starý. Tenkrát na místě naměřili 30. března 21,7 °C. Je veliká šance, že bude během úterý pokořen. Naposledy takto teplý závěr března, kdy teploty vystoupaly přes 20 °C, přinesl rok 2017," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.