V Česku vystřelí teploty vysoko. Atakovat budeme i teplotní rekordy, říká konzultantka počasí. Upřesnila, které dny budou nejvyšší

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 3. 2022

Tak slunečné a teplotně nadprůměrné počasí v prvním jarním týdnu naposledy panovalo v roce 2014. "První jarní týden přinese slunečné, suché počasí, ale odpolední teploty půjdou rychle nahoru. Atakovat budeme i teplotní rekordy. Nejvyšší teploty přinesou středa a čtvrtek," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Týden bude beze srážek. "A prohlubovat se tak bude sucho. O víkendu se nám bude měnit zimní čas na letní. Ve dvě hodiny se malá ručička přesune na třetí hodinu," zdůraznila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"V pondělí bude jasno. V porovnání s víkendem půjdou už dnes teploty nahoru - teploměr ukáže 10 až 14 °C. V úterý bude jasno. Ranní teploty 1 až -5 °C. Odpolední teploty vysoko – mezi 13 až 18 °C," přiblížila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz předpověď pro úvod týdne.

Ve středu bude jasno. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 °C. Denní pocitové teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

Ve čtvrtek bude jasno. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

V pátek bude polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

"V sobotu bude skoro jasno až polojasno. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. A poslední den v týdnu, tedy v neděli, bude skoro jasno až polojasno. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.