V druhé polovině víkendu se výrazně ochladí. V dalším týdnu čekejme náledí, varuje meteoroložka

V dalším týdnu pořádně přituhne
V dalším týdnu pořádně přituhne
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2020

O nadcházejícím víkendu se podzim přihlásí o hlasité slovo. Většina dnů bude deštivá, v neděli se výrazně ochladí. "V dalším týdnu se může vytvářet i náledí," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Pravý podzim se projeví tak, jak jsme zvyklí. A to už od druhé poloviny nadcházejícího víkendu.

"V pátek a v sobotu naměříme ještě v odpoledních maximech až 20 stupňů Celsia, ale už v sobotu nás začne ovlivňovat výrazná studená fronta. A už v neděli ráno bychom v západní části republiky měli naměřit v ranních hodinách nulu," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Honsová s tím, že po víkendu to už bude opravdu na šály a čepice a teplou bundu.

"Další ochlazení nás čeká příští týden. V neděli 8 až 12 stupňů Celsia a od pondělí do čtvrtka 6 až 10 stupňů v denních maximech, kdy bude hodně oblačnosti a srážek. Sněhové vločky se ukáží ve výšce od 500 metrů nad mořem. V ranních minimech 4 až 0 stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti -2 stupně Celsia a může se vytvářet i náledí," upřesnila meteoroložka.

Očekává se, že v dalších dnech bude na území České republiky zataženo až oblačno, na většině území bude pršet, na horách zase sněžit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.