V hotelu lze bydlet jako doma. Pronájem v Praze za pár tisíc měsíčně: Je o to obrovský zájem, řekl ŽvČ manažer

V hotelu můžete bydlet jako doma.
V hotelu můžete bydlet jako doma.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 6. 2020

Některé pražské hotely kvůli úbytku zahraniční klientely začaly nabízet své pokoje k dlouhodobému pronájmu. Můžete v nich bydlet jako doma, a to klidně i více než půl roku. Hoteliéři tak řeší úbytek zájmu o ubytování a problém s turismem. Některé hotely ale i umožňují práci jako "home office"...

Pražský hotel Duo na Střížkově pronajímá pokoj o velikosti přibližně 20 metrů čtverečních za velmi přijatelnou cenu 9900 korun včetně poplatků.

"Minimální pronájem je na jedem měsíc, maximálně do 31. března příštího roku. Cena je 7900 holý nájem a 2000 jsou poplatky, ve kterém je i internet. Výměna ložního prádla, voda elektřina," řekl pro Život v Česku manažer hotelu.

Mezi lidmi je velký zájem

Hotel vyčlenil dvě patra a v současnosti eviduje okolo 35 pokojů s dlouhodobým pronájmem. "Zájem je obrovský," dodal manažer.

Mezi další hotely, které inzerují dlouhodobý pronájem jako bydlení, je U Kříže na Malé Straně, kde si lze pronajmout mezonetové studio. Měsíční nájem včetně energií je 12 tisíc korun.

Nájemníci si ale musí uvědomit, že o pronájem, na které jsou většinou všichni zvyklí, nejde. Těžko si do vybaveného hotelu bude stěhovat vlastní nábytek. Mnohdy vás do něj nepustí s domácím mazlíčkem, nebo třeba papouškem.

Podle všeho jde o to, aby hotely měly příliv nějaké klientely a dokázaly konkurovat službě jakou je třeba Airbnb.

Práce z pokoje

Desítky hotelů k současné situaci přistoupily dokonce tak, že nabízejí své pokoje jako kanceláře. Tímto se zabývá webová stránka Pracujzhotelu.cz, kde si lze za pár stovek pronajmout pokoj a pracovat z něj jako z domova. V případě potřeby lze i přespat.

"Cena pokoje jako pracovny přes den od 8:00 do 20:00 je 700 Kč. Cena s přespáním je 850 Kč. Káva a čaj, je na pokoji zdarma. Hotel má k dispozici i parkování a vysokorychlostní Wifi zdarma," stojí v inzerátu pražského čtyřhvězdičkového hotelu THEATRINO.

"Pracuj v klidu. Pracuj z Hotelu International Praha. Nabízíme možnost Home Office. Cena pokoje za den je 750 Kč a 450 Kč za půl den. Cena zahrnuje pronájem pokoje, parkování, set na kávu a čaj, minerální vodu a vysokorychlostní internet a DPH. Možnost stravování je v naší restauraci se zahradní terasou," láká klienty Hotel International Praha.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.