V jednom z pražských babyboxů byla nalezena holčička v zakrváceném ručníku. Děvčátko jsem pojmenoval Isabella, říká Ludvík Hess

Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2021

V babyboxu na Praze 6 byla v pondělí nalezena holčička. Podle odhadu záchranáře váží asi 3 kilogramy a byla převezena do Motolské nemocnice. Zdravotnický personál ji našel v zakrváceném ručníku. "Děvčátko jsem pojmenoval Isabella po protagonistce projektu Babybox Zuzaně Isabelle Tornikidis," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů Ludvík Hess (74).

Isabellka byla v babyboxu nalezena spolu se zakrváceným ručníkem. "Je to holčička, podle odhadu záchranáře váží asi 3 kilogramy, řekla mi Lenka Kratochvílová z radnice Prahy 6," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů v Česku Ludvík Hess s tím, že holčička bude umístěna do Motolské nemocnice.

V českých babyboxech bylo oficiálně nalezeno už více holčiček než chlapců. "Skóre holčičky versus kluci se posunulo na  124:103 ve prospěch holčiček," prozradil Hess, který holčičku pojmenoval Isabella s tím, že Česká mincovna ji už tradičně obdaruje zlatým dukátem.

Ve chvíli, kdy byla holčička odložena, byl zrovna v Klatovech instalován další babybox. "Slavnostní otevření se koná 6. prosince ve 12 hodin, symbolicky na Mikuláše," dodal Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.