V krnovské nemocnici našli odloženého chlapečka. Miminko mělo neošetřený pupečník, uvedl Hess

Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2021

Večerní nález překvapil zdravotníky nemocnice v Krnově, když v tamním babyboxu nalezli odloženého čerstvě narozeného chlapce. V letošním roce jde už o čtvrté děťátko, které bylo nalezeno ve speciální klimatizované schránce, které fungují po celé České republice již od roku 2005. "Chlapeček dostane jméno Petr, na tom jsme se shodli se sestřičkou Hanou," řekl zakladatel babyboxů Ludvík Hess řekl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že miminko mělo neošetřený pupečník.

Babyboxy po celé České republice už zachránily celkem 218 odložených dětí za dobu více jak 15 let od jejich založení. Po odložení miminka do specializované schránky dojde k zapnutí vyhřívání a alarm upozorní personál daného zdravotnického zařízení na přítomnost děťátka v babyboxu. V krnovské nemocnici bylo včera večer odloženo již čtvrté letošní miminko.

"Chlapeček dostane jméno Petr, na tom jsme se shodli se sestřičkou Hanou. Je to na počest Petra Bečičky, který je nejstarším mecenášem babyboxů. Jinak chlapeček je zdravý a v pořádku, jen měl neošetřený pupečník," uvedl Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Podle slov zakladatele speciálních klimatizovaných schránek pro odložené děti bylo miminko nalezeno v úterý kolem půl 11 v noci a vzhledem k neošetřenému pupečníku bylo zřejmě, že se chlapeček krátce předtím narodil. Jeho váha byla 4 200 gramů, takže nešlo o žádného »drobečka«. Nyní je děťátko v péči zdravotníků z krajského Sdruženého zdravotnického zařízení v Krnově.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.