V letadle z Prahy do Chorvatska anonym nahlásil bombu. Probíhá kontrola, potvrdila mluvčí letiště

Letadlo, ohlášená bomba - Ilustrační snímek
Letadlo, ohlášená bomba – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2021

V pátek odpoledne byla Pražskému letišti anonymně ohlášená bomba na palubě letadla z Prahy do chorvatského Splitu. Letoun je nyní odstaven na splitském letišti a probíhá inspekce, nikomu z cestujících se nic nestalo. "Letadlo podle našich informací bezpečně přistálo kolem druhé hodiny odpoledne na letišti ve Splitu, kde následně probíhá kontrola," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

Chorvatská televizní stanice N1 informovala, že pilot oznámil stav nouze a vzhledem k tomu, že letoun byl blízko cíli, přistál na letišti ve Splitu. Letoun českého přepravce Smartwings je nyní odstaven a prohledávají ho pyrotechnici. Nikomu z pasažérů se nemělo nic stát.

Informaci potvrdila mluvčí Letiště Praha. "Letiště Praha dnes odpoledne přes kontaktní formulář obdrželo anonymní informaci o možné bombě na palubě letadla na trase Praha – Split. Oznámení jsme okamžitě předali všem bezpečnostním i provozním složkám, Policii České republiky, leteckému dopravci i Řízení letového provozu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Klára Divíšková.

Děsivý příběh se odehrál nedaleko severovýchodního města Maiduguri v Nigérii, kdy se během...

"Letadlo podle našich informací bezpečně přistálo kolem druhé hodiny odpoledne na letišti ve Splitu, kde následně probíhá kontrola," doplnila Divíšková. Podle chorvatské policie pak letoun přistál v souladu se standardním postupem v případě oznámené hrozby. Chorvatská policie také prověřuje cestující.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.