V listopadu jde vila Radovana Krejčíře opět do dražby. Cena je 21 milionů. Realitní expert vysvětlil, proč se roky nemůže najít kupec
Středočeské Černošice jednoznačně platí za lukrativní adresu k bydlení. Pokud jde ale o vilový komplex kontroverzního uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře (52), je to jinak. Naposledy, tedy přesně před rokem, nevyšel ani sedmý pokus o prodej objektu. Exekutor sice snížil vyvolávací cenu na 21 milionů korun, zájemce se ale ve veřejné elektronické dražbě nenašel. Pro ŽivotvČesku.cz situaci okomentoval realitní expert Jiří Hanousek, který se zabývá prodejem nemovitostí pro náročné, a vysvětlil, proč o sídlo s rozsáhlým pozemkem není zájem.
"Možná to může být historií. Každý v republice ví, kdo tam žil a nikdo nechce s tou minulostí být spojovaný. To je jeden z možných důvodů," řekl v úvodu pro ŽivotvČesku.cz úspěšný prodejce realit Jiří Hanousek, který se před časem postaral o prodej skvostu Hřenska, objektu bývalé plynárny, za sumu 30 milionů korun.
Hanousek ale nevěří, že by vila Krejčíře, který utekl v roce 2005 přímo během policejní prohlídky a nyní si odpykává trest ve vězení v Jihoafrické republice, byla neprodejná. "Jde o to, že když to dnes prodává exekutor v dražbě, tak je to něco jiného, než kdyby se do toho zapojil progresivní prodejce realit, který by objekt dokázal nabídnout i do zahraničí. Jednou z variant je, že vilu koupí investor, který historii nezná a možná ho ani tolik nebude zajímat. Je také možné, že se objekt nedaří prodat kvůli stylu, jakým se prodává. Myslím si, že dnes je řada lidí, které by mohlo naopak lákat koupit něco tak kontroverzního. Dalším faktorem, proč se prodej nedaří, může být i to, že se vila prodává v dražbě a poměrně velké množství potenciálních kupců o tom ani neví. Já sám jsem netušil, že se vila prodává. Vím o požáru, z médií také vím, že tam v minulosti vnikli vandalové, ale to je celé. Přitom se pohybuji v realitách dnes a denně. Kdybych to prodával já, tak jsem přesvědčen o tom, že by v republice o prodeji komplexu věděl každý a možná bych ho zkusil nabídnout nějakým kontroverzním způsobem, tematickým videem, tak jak si tato vila zaslouží," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Hanousek. Jeho prodeje zaujaly miliony lidí zejména na sociálních sítích, točí k nim totiž videa s příběhem, a sám v nich vystupuje.
Vila Radovana Krejčíře je aktuálně zabezpečená a kvůli incidentům z minulosti je každý den hlídána policií. Znalci v roce 2017 ohodnotili cenu objektu na 97 290 000 korun.
Krejčířova vila se v roce 2019 potýkala s požárem. Vandaly zdevastovanou nemovitost odhaduje znalecký posudek na 42 milionů korun. Cenu ale srazil zmíněný požár. Vlastníkem je nyní podle katastru Krejčířova manželka Kateřina Krejčířová. Nemovitost je však zatížená zástavním exekučním právem.
Vila kontroverzního podnikatele má celkem 743 metrů čtverečních a dalších 333 čtverečních metrů připadlo na klub, jehož součástí byla squashová hala či vinný sklípek. Radovan Krejčíř koupil nemovitost, kterou během dvou let zrekonstruoval, v roce 1998. V objektu bylo i akvárium se žralokem.
Podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz se osmý pokus o dražbu vily má konat v listopadu, nejnižší částka ke koupi je 21 057 000 korun.
Krajský soud v Praze letos v červnu zamítl žalobu, kterou se manželka odsouzeného podnikatele snažila dosáhnout přepsání vily na stát. Krejčířova rodina tvrdí, že nemá prostředky na to, aby se o vilu starala. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ale takový přepis není možný, protože je objekt součástí exekuce.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.