V listopadu lékaři rozhodnou o jeho osudu. Věřím, že se mi operace vyhne, říká Honza Musil

Moderátor Honza Musil
Moderátor Honza Musil
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2020

Na konci roku to budou dva roky od nešťastného úrazu, který si způsobil pádem z žebříku. Po něm skončil v nemocnici, kde prodělal několik operací. I když se moderátor Honza Musil (53) nevzdal, následky poranění se ozývají a budou trvalé. "Počasí má velký vliv na to, jak se cítím. Teď mě čeká rozhodující kontrola," řekl pro ŽivotvČesku.cz slavný moderátor.

V prosinci 2018 po pádu si poranil páteř, devět žeber a propíchl plíci. Následně prodělal několik operací. Vypadalo to s ním špatně, nakonec se nevzdal a postavil se na nohy.

"V listopadu mě čeká kontrola, při které se bude rozhodovat, zda prodělám ještě jednu operaci. Ale věřím, že k ní nedojde," prozradil Honza Musil s tím, že pokud jde o jeho zdravotní stav, je rozhodně lepší, nicméně bude mít doživotní následky. "Výkyvy počasí způsobují, že občas to začne bolet. Do letadla vůbec nemohu kvůli tlaku. To bych nevydržel," prozradil moderátor s tím, že si uvědomuje, jak se cítí lidé, kteří mají podobné úrazy za sebou: "Nikomu bych to nepřál, ale vím, že jsou na tom lidé hůř," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Po operacích se učil znovu chodit, prošel si řadou rehabilitací. Obrovskou oporou mu v těžkých chvílích byl životní partner a manžel Jakub Bialý, který se o Honzu staral další měsíce po těžké operaci páteře.


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.