V neděli v noci byl do babyboxu v Českých Budějovicích odložen chlapeček v bílém ručníku. Promluvil zakladatel schránek Ludvík Hess

Ludvík Hess u babyboxu
Ludvík Hess u babyboxu
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2022

V neděli v noci byl do babyboxu v Českých Budějovicích odložen novorozený chlapeček. Pouze v bílém ručníku ho našel příslušník tamní záchranné služby. "Ujistil mě, že chlapeček je na první pohled zdravý," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů Ludvík Hess (75).

Novorozeného chlapečka našel přímo ředitel českobudějovické záchranky. Signál se spustil po desáté hodině večerní a ve 22:04 bylo už miminko v profesionální péči zdravotnického personálu. Chlapce už tradičně pojmenoval zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

"Jaromír je novorozený a vstoupil do života babyboxem v neděli 22. května v 22:04 hodin zabalený v bílém ručníku. Telefonoval mi ředitel záchranky Marek Slabý, byl zrovna na výjezdu a ujistil mě, že chlapeček je na první pohled zdravý," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess.

Malý Jaromír je pátým budějovickým děťátkem, druhým klukem a letošním sedmým děťátkem z babyboxu. Tyto speciální schránky už celkově poskytly šanci na nový život 238 dětem, z toho 130 děvčatům a 108 chlapečkům.

"Před několika dny mi volal soudce ústavního soudu JUDr. Jaromír Jirsa a ptal se mě, jak pojmenovávám děťátka. Vysvětlil jsem mu, že podle přátel a mecenášů. Soudce o jménech dětí chystá elaborát. Pojmenoval jsem tedy budějovického klučíka na počest ústavního soudce," vysvětlil Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz, jak chlapečkovi vybral jméno.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.