V neděli zasáhne celé území Česka déšť. Meteoroložka popsala, co bude snižovat teploty

Počasí - ilustrační snímek
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2021

Přestože sobota je na některých místech republiky prosluněná, v neděli se obloha zatáhne a na celé území Česka přinese déšť. Podle meteoroložky bude potřeba mít deštník při ruce od věci nebude ani vrstva oblečení navíc. "Bude hodně proměnlivo, nebudete vědět, jestli zmoknete hned, nebo za 10 minut," popsala nedělní počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Proměnlivé počasí nás dosud provází celým měsícem, slunečné dny s příjemnými teplotami střídají dešťové přeháňky a citelné poklesy. Zatímco v sobotu vysvitlo slunce na mnoha místech republiky, v neděli naopak celé území zasáhne déšť.

"I nadále k nám bude od západu pronikat chladný a vlhký vzduch. Během odpoledních hodin bude na většině území Česka pršet. Nejvyšší odpolední teploty budou mezi 14 až 18 stupni Celsia a během dne bude přechodně foukat čerstvý vítr, který bude pocitovou teplotu snižovat. Takže takový hezký duben," řekla pro ŽivotvČesku.cz o nedělním počasí meteoroložka Dagmar Honsová.

Právě proměnlivost bude v neděli největší překážkou. Počasí se bude v jednu chvíli zdát příznivé, ale za několik málo minut může překvapivě přijít přeháňka. Meteoroložka proto doporučuje mít deštník při sobě.

"To, že vás zasáhne přeháňka, je velmi pravděpodobné. Bude také hodně proměnlivo, nebudete vědět, jestli zmoknete hned, nebo za 10 minut. Rozhodně nebude pršet celý den," doplnila předpověď na neděli pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.