V nížinách déšť, na horách dokonce sníh. Meteoroložka řekla, který den bude nejpříjemnější

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 4. 2021

Ranní teploty kolem nuly, deštivé dny, na horách sníh a slunečních paprsků jen vzácné minimum. Takové počasí bude v Česku vládnout příští týden. "Doporučuji deštníky a pláštěnky nosit s sebou všude. Nejpříjemnějším dnem z celého týdne bude středa," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Dubnové dny hřejivé ani prosluněné nebudou, naopak podle meteorologů celý příští týden budou zapotřebí deštníky i zimní bundy. V nížinách budou ranní teploty padat i pod nulu, do horských oblastní se vrátí sněhové přeháňky.

"V příštím týdnu můžeme čekat opravdu jen mírné oteplení. Nejvyšší denní odpolední teploty budou postupně stoupat až k 15 stupňům Celsia. Konečně ustalo studené severní proudění, od neděle ho ale vystřídá tlaková níže, která nás bude ovlivňovat v první polovině týdne. Doporučuji nosit s sebou deštníky a pláštěnky, postupně na většině území bude pršet," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že dubnové teploty jsou výrazně pod dlouhodobým průměrem.

V Beskydech minulý týden napadlo přes 100 cm sněhu, což je na tento měsíc raritou. Tolik sněhu v horských oblastech, jako leží nyní, bylo naposledy v roce 1970. Co se týče teplot, tak podobně studený rok byl naposledy v dubnu 1986.

Konec týdne bude ve znamení přechodu jednotlivých frontálních systémů, takže oblačnosti i ...

"V pondělí bude oblačno až zataženo, během dne se na většině území Česka objeví dešťové přeháňky. Odpolední teploty budou mezi 11 až 15 stupňů Celsia. V úterý by mělo být oblačno, na počátku dne s dešťovými přeháňkami, během dne přechodně až polojasno, denní teploty vystoupají na 12 až 16 stupňů Celsia. Středa by měla být nepříjemnějším dnem z celého týdne, bude polojasno až oblačno, odpolední teploty vyskočí na 12 až 16 stupňů Celsia, dešťové přeháňky můžeme čekat zejména na horách. Čtvrtek nabídne na počátku dne polojasno, postupně od severozápadu bude přibývat oblačnost s deštěm a přeháňkami, na horách můžeme čekat i sněhové přeháňky," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že podobný průběh počasí bude v Česku panovat až do konce týdne. První polovina týdne vytáhne Česko k teplotnímu normálu, od čtvrtka až do konce týdne bude teplota pod průměrnými hodnotami pro toto roční období.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu