V novém roce mírné nepříjemnosti s výplatou důchodů. Celkem třikrát budou vyplaceny později

Důchody - Ilustrační snímek
Důchody – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 12. 2020

I v nadcházejícím roce podobně jako letos se vlivem státních svátků posunou termíny pro vyplácení důchodů. Celkem v roce 2021 důchodci dostanou penzi třikrát později, celkově se splatnost posune šestkrát.

Seniory s nárokem na důchod čeká několik ne významně dramatických změn, které ale pro některé z nich mohou být nepříjemné.

Jde o lidi, kteří mají nárok na starobní, invalidní nebo pozůstalostní důchod. Vliv na jejich výplatu bude mít třikrát státní svátek a tedy bude mít zpoždění. Nejzásadnější prodleva v termínu výplaty bude hned v lednu. To znamená, že lidé očekávající dávku důchodu ve druhém dni měsíce, ji dostanou až ke 4. ledna 2021. Může se ale stát, že v některých případech dorazí až k 5. lednu.

"Jde o mimořádné opatření související s tím, že finanční prostředky určené na výplaty důchodů v roce 2021 může Česká správa sociálního zabezpečení čerpat až od 4. ledna 2021. V dalších měsících již bude ČSSZ zajišťovat výplatu důchodu běžným způsobem," uvedla Česká správa sociálního zabezpečení na svém portálu.

Následně se další výplaty důchodů některým oprávněným zpozdí v dubnu a později v červenci. Paradoxem v situaci je, že některým lidem naopak přijde v dubnu, červenci a prosinci výplata dříve - významně záleží při výplatě důchodu na dnu, kdy důchod lidé dostávají.

Letošní svátky budou mít rovněž vliv na důchody pro lidi, kteří je očekávají k datu 24. prosince - v tomto případě přijde výplata dokonce o den dříve.

Lidé dostávají důchod buď na bankovní účet, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty, a to na adresu trvalého bydliště. Letos v listopadu bylo celkem vyplaceno 2 007 509 důchodů.

Na změny termínů výplat důchodů se podívejte v galerii v tabulce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.