V Pardubicích našli v babyboxu holčičku. Dostala krásné jméno, prozradil zakladatel Ludvík Hess

Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Ludvik Hess je zakladatel babyboxů
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2020

V pardubickém babyboxu bylo nalezeno miminko, které přišlo na svět asi před dvěma dny. Jedná se o holčičku, u které lékařské prohlídka prokázala, že je zdravá a v pořádku. Pro ŽivotvČesku.cz popsal stav nalezeného děvčátka zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess (73), který ji dal i krásné jméno. "Pojmenoval jsem ji Jiřina," upřesnil.

Novorozené děvčátko se ocitlo v pardubickém babyboxu oblečené v modrých dupačkách a kabátku a naštěstí se ukázalo, že je úplně v pořádku. "Osmé pardubické děťátko, čtrnácté letošní, dvou set třinácté celkově. Pardubice se tak posunuly na třetí až čtvrté místo, co se týče počtu nechtěných dětí. První je samozřejmě Praha," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů.

"Holčička byla asi dva dny po narození a měla ošetřený pupečník gumičkou do vlasů, byť laicky. Na pohled vypadala zdravě a dostala krásné jméno. Pojmenoval jsem ji Jiřina, protože jsem to slíbil 19. září jedné stejnojmenné dámě, která byla přítomná při otevírání babyboxu v Nymburku," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess, který v roce 2005 založil první schránku pro odložená miminka.

Ten pardubický byl zřízen v roce 2008 a zařadil se tak k 76 dalším po celé České republice. Každá klimatizovaná schránka pro opuštěné děti spustí vyhřívání poté, co je do ní vloženo miminko. Samozřejmostí je také to, že alarmem upozorní zdravotnický personál, který se o děťátko následně postará a zajišťuje péči.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.