V pátek bude až 34 stupňů Celsia: Zřejmě poslední nejteplejší den v roce, má jasno meteoroložka

V pátek nás čeká tropické počasí.
V pátek nás čeká tropické počasí.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 8. 2020

Pokud máte plány se ještě pořádně vykoupat, tak pátek je pro vás zcela ideální. Česko se totiž ocitne bez bouřek a teploty budou dosahovat tropických 34 stupňů Celsia. Takovou předpověď na pátek má meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že bouřek se dočkáme až o víkendu.

"V pátek půjde o nejteplejší den z celého týdne, rozhodně o nejteplejší den do konce prázdnin a je vysoce pravděpodobné, že i nejteplejší den až do konce roku," prozradila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Nejvyšší odpolední teploty v pátek vystoupají ke 30 až 34 stupňům Celsia. Ale teplotní rekordy padat nebudou, protože v roce 1943 bylo v pražském Klementinu naměřeno 35 stupňů Celsia přesně," upřesnila.

Bude jasno až polojasno, bude foukat slabý vítr. A Česku se vyhnou i bouřky. To nebude ale platit pro nadcházející víkend.

"Díky oblasti vysokého tlaku vzduchu, která se přes naší oblast bude přesouvat dále do severovýchodní Evropy a velmi teplý vzduch od jihozápadu, se bouřek v pátek nedočkáme. Studená fronta přijde až v neděli. Před ní ještě bude rtuť teploměru kulminovat na 33 stupních Celsia. Následně ale do Česka studená fronta zamíří rychle a právě na ní se mohou vyskytovat poměrně intenzivní bouřky," upřesnila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, že bouřky se v Česku objeví v sobotu odpoledne a následně v noci ze soboty na neděli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.