V pátek překvapí ranní mrazíky, chladnější počasí bude přetrvávat. Meteoroložka popsala, jaký bude víkend

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 5. 2021

Teplotně podprůměrný květen bohatý na dešťové srážky se nepromění ani o víkendu. Podle meteoroložky Dagmar Honsové počasí dopřeje krátké procházce s deštníkem. V pátek dokonce zahrádkáře zaskočí ranní mrazíky. "Nejnižší teploty budou na západě Česka, tam udeří mrazíky nejvíce. Bude trpět hlavně teplomilná zelenina," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Tři »ledové muže« zahrádkáři už překonali a plní záhony i skleníky různými druhy sazenic a semen. Přesto by měli zpozornět a zejména v pátek ráno bude nutné rostliny ochránit.

"V pátek ráno se ojediněle objeví přízemní mrazíky, to znamená teplota pod bodem mrazu v pěti centimetrech nad zemí. Nejnižší teploty budou na západě Česka, tam udeří mrazíky nejvíce. Bude trpět hlavně teplomilná zelenina. Kdo už zasázel třeba rajčata, měl by je zakrýt pod fólii," předpověděla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

I přes mrazivý start bude pátek patřit k nejteplejším dnům v týdnu. "Ráno bude polojasno, během odpoledne začne docházet k přibývání oblačnosti, na většině území České republiky můžeme čekat déšť a přeháňky. Pátek bude ale rozhodně teplejším dnem než sobota a neděle, v odpoledních maximech naměříme 16 až 20 stupňů Celsia. Na jihu Moravy by podle meteorologických modelů mohlo být až 21 stupňů Celsia," uvedla meteoroložka s tím, že o víkendu budou teploty výrazně nižší.

"V sobotu čekáme polojasno až oblačno. Z počátku dne na Moravě a ve Slezsku až zataženo s deštěm. Občasné dešťové přeháňky budou i během dne. Odpolední teploty 13 až 17 stupňů Celsia, na naše území bude pronikat chladný a vlhký vzduch," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že na nějaké vysedávání na mezích nebo u vody to o víkendu bohužel nebude.

"Neděle bude podobná sobotě, z počátku dne polojasno až oblačno a během odpoledních hodin občasný déšť a přeháňky. Teploty opět 13 až 17 stupňů Celsia. V sobotu si naplánujte procházku na odpoledne, v neděli pak raději na dopoledne," doporučila odbornice na počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.