Reklama:

V pátek přestanou platit opatření? Opozice chce po vládě detailní zdůvodnění

Sněmovna rozhodla o nouzovém stavu
Sněmovna rozhodla o nouzovém stavu
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 4. 2020

Opoziční poslanci trvají na tom, aby jim ministři před úterním hlasováním o prodloužení nouzového stavu podrobně vysvětlili důvody. Vláda chce stav nouze protáhnout až do 25. května, pokud ve Sněmovně návrh neprojde, končí 30. dubna. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) to bude znamenat i zrušení všech současných opatření.

Reklama:

Opozice chce, aby vláda před úterním hlasováním o nouzovém stavu vysvětlovala. Prý nemůže požadovat souhlas bez pádných argumentů.

"Víte co by byla paráda? Kdyby úterní jednání sněmovny o nouzovém stavu dávalo smysl. Třeba, že by každý ministr v 5 minutách srozumitelně představil předvídaný vývoj do konce května na tom svém úseku. Ale lze samozřejmě také variantně jenom slovensky houkat na opozici a Kalouska," vzkázal třeba Dominik Feri (TOP 09) přes Twitter.

Ani komunisté ještě nevědí

Souhlas dopředu nepřislíbili ani komunisté, kteří menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD od jeho vzniku tolerují a většinou i podporují.

Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se komunisté o přístupu k nouzovému stavu rozhodnou, až vláda v úterý ve Sněmovně vysvětlí důvody. Filip to řekl agentuře ČTK.

Premiér Babiš se už nechal slyšet, že neprodloužení nouzového stavu se bude rovnat okamžitému zrušení všech restrikcí proti koronaviru. “My zatím nemáme tu podporu… Jdeme do Sněmovny s tím, že jsme vyhověli soudu,” řekl v České televizi.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: