Reklama:

V Pelhřimově odložili chlapečka do babyboxu těsně po příchodu na svět. Ludvík Hess popsal, v jakém byl stavu

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess se zdravotní sestrou - ilustrační snímek
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess se zdravotní sestrou – ilustrační snímek
Foto: Marie Machková / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2021

Do babyboxu v Pelhřimově v pondělí dopoledne někdo odložil norovozeného chlapce. Zabalený byl do deky a vložený do cestovní kabely. "Dnešní chlapec je vitální, narodil se krátce před odložením, byl nevykoupaný, ale měl podvázaný pupečník," řekl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů v ČR Ludvík Hess.

Reklama:

Miminko našli zdravotníci v babyboxu pelhřimovské nemocnice v 10:25. Váží 2,5 kilogramu a měří 47 centimetrů. Chlapeček dostal jméno Jaroslav.

"Je to druhé dítě v pelhřimovském babyboxu, druhý chlapec po proslulém Kájovi Spěváčkovi, který byl odložen jako nejstarší dítě vůbec, tehdy mu byl rok a půl. Dnešní chlapec je vitální, narodil se krátce před odložením, našli jsme ho nevykoupaného, ale měl podvázaný pupečník. Je v pořádku, nyní ho umístili do inkubátoru, aby se trochu ohřál," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů v Česku Ludvík Hess.

Reklama:

Chlapeček byl zabalený do deky a vložený do cestovní kabely. První chlapec odložený v Pelhřimově je z ledna 2019. Byl starý asi rok a půl a dostal jméno Karel Spěváček. Podle Ludvíka Hesse už běhal po nemocnici a chtěl rohlík.

Od založení babyboxů v roce 2005 do nich bylo odloženo 222 dětí, z toho 120 dívek. Tyto speciální schránky bývají v areálech nemocnic na místech, kudy nechodí moc lidí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: