V rokenrolovém rytmu bude pokračovat také víkendové počasí, říká Dagmar Honsová. Zaprší a citelně se ochladí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2021

Chladnější a deštivý charakter posledních dní bude pokračovat i během víkendu, kdy během druhé poloviny dojde k dalšímu ochlazení. Ještě v sobotu ráno by na většině území pršet nemělo, odpoledne ale začne oblačnosti přibývat a v neděli způsobí studená fronta pokles teplot. "Odpolední teploty v neděli vystoupají na 20 až 24 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí srpnových dnů je zatím deštivé a v průměru chladnější než červencové. Tento trend bude pokračovat i v průběhu prvního srpnového víkendu, kdy bude zvýšená oblačnost a během jeho druhé poloviny dokonce dojde k citelnému ochlazení.

"V rokenrolovém rytmu bude pokračovat také víkendové počasí. Nejméně oblačnosti i srážek očekáváme během sobotního dopoledne, poté, začne od západu oblačnosti přibývat. Počasí u nás začne ovlivňovat studená fronta, která se nad naším územím bude vlnit během neděle," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Sobota bude ještě o něco teplejší než neděle, v odpoledních hodinách ale hrozí déšť na celém území republiky. "V sobotu bude zpočátku dne jasno až polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a později večer na západě území zataženo, déšť, a místy bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C," upřesnila předpověď pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

"V neděli bude zataženo až oblačno, déšť, přeháňky a ojediněle bouřky. Polojasno pouze přechodně. Ranní teploty 19 až 15 °C, na západě kolem 13 °C. Odpolední teploty 20 až 24 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že výraznější oteplení nelze v počátku pracovního týdne očekávat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.