V sobotu ještě příjemné počasí, v neděli už výrazný pokles teplot. Dagmar Honsová řekla, kdy bude nutný deštník

Počasí – ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 9. 2021

Léto nám dalo definitivně sbohem a na 25 stupňů Celsia se už teploty nevyšplhají. Místo toho přijde ochlazení a počasí už bude odpovídat podzimu. Kromě kabátů se nepochybně budou hodit i deštníky. Ještě v sobotu bude v odpoledních maximech až 20 stupňů Celsia, v neděli se ale na takové hodnoty už těšit nelze. "V sobotu bude oblačnost dost proměnlivá, v neděli bude převládat oblačno," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ještě v první polovině týdne bylo možné si užívat letní teploty, ty se ale na druhou polovinou září loučí a přichází nefalšovaný podzim. K prvnímu výraznějšímu ochlazení dojde už ze soboty na neděli a nelze počítat s tím, že se obejdeme bez přeháněk. "Víkend bude ve znamení chladného severního, postupně severovýchodního proudění," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V sobotu bude oblačnost dost proměnlivá, nejméně jí bude po ránu a potom během večera. To může být přechodně i skoro jasno, jinak bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Na severu a severovýchodě území musíme s přeháňkami počítat místy. Ranní teploty budou 12 až 8 °C, ty odpolední se zastaví mezi 16 až 20 °C," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí bude během prvního víkendového dne.

Během příštího týdne má být v odpoledních maximech jen 15 stupňů Celsia a po ránu dokonce jen 3 stupně Celsia. Přelom k hodnotám pod 20 stupňů se odehraje v neděli, kdy se kromě lehčích kabátů především v části území vyplatí s sebou ven vzít i deštník.

V posledních říjnových dnech došlo na chladné, byť slunečné počasí. Některým školákům už z...

"V neděli bude převládat oblačno, na severovýchodě území místy přeháňky, jinak přeháňky pouze ojediněle.  Jen přechodně bude polojasno. Ranní teploty čekáme nízké - 11 až 7 °C. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 °C, na severovýchodě jen kolem 11 °C," dodala odbornice na počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jak bude v neděli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu