V sobotu ještě příjemné počasí, v neděli už výrazný pokles teplot. Dagmar Honsová řekla, kdy bude nutný deštník

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 9. 2021

Léto nám dalo definitivně sbohem a na 25 stupňů Celsia se už teploty nevyšplhají. Místo toho přijde ochlazení a počasí už bude odpovídat podzimu. Kromě kabátů se nepochybně budou hodit i deštníky. Ještě v sobotu bude v odpoledních maximech až 20 stupňů Celsia, v neděli se ale na takové hodnoty už těšit nelze. "V sobotu bude oblačnost dost proměnlivá, v neděli bude převládat oblačno," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ještě v první polovině týdne bylo možné si užívat letní teploty, ty se ale na druhou polovinou září loučí a přichází nefalšovaný podzim. K prvnímu výraznějšímu ochlazení dojde už ze soboty na neděli a nelze počítat s tím, že se obejdeme bez přeháněk. "Víkend bude ve znamení chladného severního, postupně severovýchodního proudění," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V sobotu bude oblačnost dost proměnlivá, nejméně jí bude po ránu a potom během večera. To může být přechodně i skoro jasno, jinak bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Na severu a severovýchodě území musíme s přeháňkami počítat místy. Ranní teploty budou 12 až 8 °C, ty odpolední se zastaví mezi 16 až 20 °C," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí bude během prvního víkendového dne.

Během příštího týdne má být v odpoledních maximech jen 15 stupňů Celsia a po ránu dokonce jen 3 stupně Celsia. Přelom k hodnotám pod 20 stupňů se odehraje v neděli, kdy se kromě lehčích kabátů především v části území vyplatí s sebou ven vzít i deštník.

"V neděli bude převládat oblačno, na severovýchodě území místy přeháňky, jinak přeháňky pouze ojediněle.  Jen přechodně bude polojasno. Ranní teploty čekáme nízké - 11 až 7 °C. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 °C, na severovýchodě jen kolem 11 °C," dodala odbornice na počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jak bude v neděli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.