Reklama:

V tomto domě prožil Josef Abrhám svá nejšťastnější léta po boku Libušky Šafránkové. Parcela o velikosti 485 m2 má nového majitele

Dům Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma
Dům Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma
Foto: ŽivotvČesku
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2022

Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám. Poslední měsíce svého života strávil u rodiny svého syna na Mělnicku. Dům, v němž žil se zesnulou manželkou Libuškou Šafránkovou (†68), získal už koncem roku 2021 nového majitele. Právě v tom domě prožil herec nejkrásnější roky po boku své milované ženy.

Reklama:

Středa 9. června byla smutným dnem pro celé Česko, toho dne totiž tento svět navždy opustila herečka Libuška Šafránková. Stejně smutně se do dějin zapíše i datum 17. května 2022, protože bylo potvrzeno, že do hereckého nebe odešel i její manžel a legendární herec Josef Abrhám. Ten po smrti své jediné a milované manželky velmi strádal.

Reklama:

Zdravotní stav Josefa Abrháma byl dlouhodobě nepříznivý, do svého skonu mu velkou péči věnovala Libuška Šafránková. Později se o nemocného otce staral jeho syn Josef s rodinou, k tomu ale bylo nutné přestěhování na Mělnicko. Krásný dům, ve kterém představitel podvodníka Vrány z komedie Vrchní, prchni! strávil léta po boku své ženy, tak zůstal prázdný.

Přestože dům, na který měl Josef Abrhám mnoho krásných vzpomínek, získal nového majitele, zůstal v rodině. Redakce ŽivotvČesku.cz zjistila, že přepis majetku na syna proběhl koncem loňského roku. "Právní účinky zápisu k okamžiku 10. 11. 2021," uvádí katastr nemovitostí k převodu nemovitosti s parcelou o velikosti 485 metrů čtverečních.

Právě u tohoto domu se fanoušci téměř před rokem začali scházet s květinami a svíčkami, aby uctili památku zesnulé Libušky Šafránkové, jejíž skon v červnu 2021 byl nečekaný.

Kvůli zdravotnímu stavu Josefa Abrháma se dlouho nevědělo, zda se zúčastní i posledního rozloučení se svou milovanou Libuškou. Nakonec na zádušní mši přijel, a přestože byl na invalidním vozíku, udělal několik kroků také bez něj.

Tehdy se už dalo usuzovat, že legenda české filmové scény bojuje s tím, co stárnutí přináší. Převod majetku tak byl logickým krokem, který se běžně v rodinách dělá, aby nemuselo docházet v případě nejhoršího ke zdlouhavým dědickým řízením.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: