V tomto domě prožil Josef Abrhám svá nejšťastnější léta po boku Libušky Šafránkové. Parcela o velikosti 485 m2 má nového majitele

Dům Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma
Dům Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma
Foto: ŽivotvČesku
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2022

Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám. Poslední měsíce svého života strávil u rodiny svého syna na Mělnicku. Dům, v němž žil se zesnulou manželkou Libuškou Šafránkovou (†68), získal už koncem roku 2021 nového majitele. Právě v tom domě prožil herec nejkrásnější roky po boku své milované ženy.

Středa 9. června byla smutným dnem pro celé Česko, toho dne totiž tento svět navždy opustila herečka Libuška Šafránková. Stejně smutně se do dějin zapíše i datum 17. května 2022, protože bylo potvrzeno, že do hereckého nebe odešel i její manžel a legendární herec Josef Abrhám. Ten po smrti své jediné a milované manželky velmi strádal.

Zdravotní stav Josefa Abrháma byl dlouhodobě nepříznivý, do svého skonu mu velkou péči věnovala Libuška Šafránková. Později se o nemocného otce staral jeho syn Josef s rodinou, k tomu ale bylo nutné přestěhování na Mělnicko. Krásný dům, ve kterém představitel podvodníka Vrány z komedie Vrchní, prchni! strávil léta po boku své ženy, tak zůstal prázdný.

Přestože dům, na který měl Josef Abrhám mnoho krásných vzpomínek, získal nového majitele, zůstal v rodině. Redakce ŽivotvČesku.cz zjistila, že přepis majetku na syna proběhl koncem loňského roku. "Právní účinky zápisu k okamžiku 10. 11. 2021," uvádí katastr nemovitostí k převodu nemovitosti s parcelou o velikosti 485 metrů čtverečních.

Právě u tohoto domu se fanoušci téměř před rokem začali scházet s květinami a svíčkami, aby uctili památku zesnulé Libušky Šafránkové, jejíž skon v červnu 2021 byl nečekaný.

Kvůli zdravotnímu stavu Josefa Abrháma se dlouho nevědělo, zda se zúčastní i posledního rozloučení se svou milovanou Libuškou. Nakonec na zádušní mši přijel, a přestože byl na invalidním vozíku, udělal několik kroků také bez něj.

Tehdy se už dalo usuzovat, že legenda české filmové scény bojuje s tím, co stárnutí přináší. Převod majetku tak byl logickým krokem, který se běžně v rodinách dělá, aby nemuselo docházet v případě nejhoršího ke zdlouhavým dědickým řízením.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.