V úterý Česko ještě čeká sněhová nadílka, o víkendu už nastane výrazná teplotní změna

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2024

"Máme před sebou týden plný skoků. Zpočátku pozor na zimní jevy – tvorbu sněhové pokrývky, noční mrazy, tvorbu náledí. Víkend ale bude zalitý sluncem a odpolední teploty se budou pohybovat až na 20 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Také pondělní ráno přinese teploty pod bodem mrazu. "V pondělí bude zpočátku dne oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, od středních poloh srážky sněhové. Postupně bude docházet k přibývání oblačnosti. Hranice sněžení se bude zvyšovat do cca 600 metrů nad mořem. Ranní teploty 1 až -5 °C. Denní teploty 5 až 9 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz, co lze očekávat od úvodu týdne.

V úterý bude zataženo až oblačno, postupně od jihu se srážkami –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ zpočátku dne od středních poloh sněhovými, postupně sněžení jen na horách. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 5 až 9 °C.

"Středa bude nejbohatší na srážky z celého týdne –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ bude zataženo s deštěm, na horách sněžení. Zpočátku dne sněžení od středních poloh. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"A kvůli zmenšené oblačnosti budou teploty pod bod mrazu klesat i nadále. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s deštěm, na horách sněžení. Po ránu se bude tvořit náledí a přechodně bude až polojasno. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 6 až 10 °C," doplnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že v pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 12 až 16 °C.

"Víkend už bude zalitý sluncem a teploty půjdou rychle nahoru. V sobotu bude polojasno. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 15 až 19 °C. V neděli bude polojasno. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 16 až 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.