V září to bude 7 let od svatby. Ministr Vít Rakušan promluvil o své krásné manželce Marii. Prozradil, co je jeho zaručený recept na lásku bez kotrmelců

Ministr vnitra Vít Rakušan
Ministr vnitra Vít Rakušan
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2022

Ministr vnitra Vít Rakušan (43) se ve svém politickém životě opírá o bohaté zkušenosti nejen z období, kdy dělal učitele a starostu v Kolíně, v tom soukromém o svou milovanou manželku Marii (za svobodna Auerová), se kterou se brali v září 2015. "Recept na ideální manželství? Najít si trpělivou a tolerantní ženu, není to se mnou lehké," řekl pro ŽivotvČesku.cz charismatický politik, který o své vyvolené ženě vždy mluví jen v superlativech.

V říjnu roku 2017 se manželům Rakušanovým narodil syn Matěj a v dubnu roku 2020 syn Jonáš. Z předchozího manželství má ministr vnitra dceru Agátu. A pro ŽivotvČesku.cz ohledně druhé manželky, o které říká, že bez ní by nemohl dělat práci, kterou dělá, zavzpomínal na první rande.

"Naše první... týkalo se sportu, myslím volejbalu, volejbalový turnaj to byl, tam přeskočila jiskra, ale to už je dávno, dávno. Uplynulo hodně času," ohlédl se s úsměvem na tváři pro ŽivotvČesku.cz vicepremiér, který se s manželkou zná už z dob studií na gymnáziu. Pověstná jiskra ale přeskočila až mnohem později.

V září Marii Rakušanovou a jejího manžela čeká oslava sedmiletého výročí, kdy si řekli své »Ano« a svůj vztah povýšili do stavu manželského. Jak si udržet krásnou ženu a zachovat stabilitu mezi ženou a mužem, a to bez hádek a výčitek, na to má ministr jasný a poměrně nelehký recept.

"Najít si trpělivou a tolerantní ženu. Není to se mnou lehké. Stejně tak jako já mám nejtěžší pracovní období, tak moje žena má nejtěžší manželské období. Určitě to nemá lehké a doufám a věřím, že to spolu zvládneme," dodal pro ŽivotvČesku.cz politik.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.