Václav Klaus bojuje s covidem-19. Pavel Bém věnoval bývalému prezidentovi přístroj, aby nemoc přemohl

Pavel Bém a Václav Klaus
Pavel Bém a Václav Klaus
Foto: profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 2. 2021

Václav Klaus (79) dál bojuje s nemocí covid-19. Část veřejnosti mu chorobu škodolibě přeje, protože bývalý prezident odmítal na veřejnosti nosit roušku. Další lidé ale přejí Klausovi rychlé uzdravení. Užitečného pomocníka mu předal Pavel Bém (57). "Dostal od Pavla Béma oxymetr, který používají horolezci," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Bývalý prezident Václav Klaus ve věku 79 let patří mezi ohroženou část populace, přesto si jako liberál trval na tom, že o používání roušky či respirátoru si bude rozhodovat sám. V úterý přes svého mluvčího oznámil, že dostal koronavirus.

Redakce ŽivotvČesku.cz ve čtvrtek zjišťovala, zda se stav bývalého prezidenta zlepšil. Klausův mluvčí uvedl, že nemá zprávy o tom, že by se zdravotní stav bývalé hlavy státu změnil ať pozitivně či negativně.

"Žádné novinky nemám. Dostal od Pavla Béma oxymetr, který používají horolezci, když v Himalájích zdolávají osmitisícovky," uvedl ve čtvrtek pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka s tím že Bém je nejen horolezec, ale také vystudovaný lékař.

Přístroj, který pomáhá hlídat obsah kyslíku v krvi, využívají zejména sportovci, kteří se pohybují ve vysokých nadmořských výškách. I pro Václava Klause ale bude dobrým pomocníkem.

Exprezident na podzim roku 2020 proslul tím, že se na veřejnosti pohyboval bez ochrany dýchacích cest. Za ignorování roušky mu hygiena udělila pokutu ve výši 10 000 korun, ale bývalý prezident proti rozhodnutí podal odpor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.