Václav Klaus je po prodělaném covidu v dobré formě. V neděli o tom přesvědčí celý národ

Bývalý prezident Václav Klaus
Bývalý prezident Václav Klaus
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 3. 2021

Bývalý prezident Václav Klaus (79) patří mezi největší odpůrce roušek v České republice. Když oznámil, že je nakažen koronavirem, tak řada lidí s napětím sledovala, jak si s nákazou Klausovo tělo poradí. "Normálně chodí do práce. V neděli se můžete podívat, jak na tom je," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Dne 23. února Václav Klaus přes svého blízkého spolupracovníka Petra Macinku oznámil, že je pozitivní na koronavirus. Po vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici se exprezident přesunul do domácí léčby a veřejnost s napětím sledovala, jak si jeho organismus s nákazou poradí.

Ve věku 79 let Václav Klaus už patří do rizikové skupiny, zároveň ale je proslulý dobrou životasprávou a kladným vztahem ke sportu.

"Jsem nekuřák téměř agresivní, který v zakouřeném prostředí opravdu není rád," popsal v minulosti Václav Klaus vztah k neřesti, která podle lékařů přispívá k závažnějšímu průběhu onemocnění.

Část české veřejnosti také škodolibě připomínala, že v případě Klausovy choroby došlo i na člověka, který opakovaně odmítal nosit na veřejnosti ochranu dýchacích cest.

Mluvčí Institutu Václava Klause pro ŽivotvČesku.cz popsal, že vše nasvědčuje tomu, že bývalý prezident všechny problémy zcela překonal a vrátil se naplno zpět do pracovního procesu.

Anesteziolog Lukáš Pollert (51) proslul výroky, ve kterých se obává, aby kontrolovaná spol...

"Ukončil karanténu a normálně chodí do práce, kde dohání resty, které se mu nahromadily. V neděli vystoupí na Primě v Partii, tak můžete posoudit jeho stav," sdělil Petr Macinka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu