Václav Klaus poprvé komentoval, jak se cítí s covidem. Od včerejška se to změnilo

Václav Klaus se cítí lépe
Václav Klaus se cítí lépe
Foto: Archiv Institutu Václava Klause
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 2. 2021

Bývalý prezident Václav Klaus (79) v úterý uvedl, že se nakazil koronavirem. S nemocí covid-19 je v domácím léčení. "Cítí se lépe, než se cítil včera," uvedl ve středu pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Bývalý prezident Václav Klaus (79) v posledních týdnech proslul tím, že se na veřejnosti pohyboval bez roušky. Tvrdil, že na ignorování roušek a respirátorů má občanské právo, které si nenechá vzít.

V úterý odpoledne Václav Klaus přes svého mluvčího vzkázal veřejnosti, že se nakazil koronavirem a že léčit se bude doma.

Ve středu mluvčí Institutu Václav Klause uvedl, že stav bývalého prezidenta se mírně zlepšil. "Cítí se lépe, než se cítil včera. Nejsem lékař, takže se zdráhám to více komentovat. Ale říkal mi, že se cítí lépe," uvedl mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka pro ŽivotvČesku.cz.

"Každému přeji jen to nejlepší. Věřím, že to zvládne a uzdraví se. Není zdaleka jediný člověk, který se rozhodl, že se nebude chránit a je třeba jeho respektovat jeho rozhodnutí," okomentoval Klausovu nemoc pro ŽivotvČesku.cz lékař a bývalý člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler.

Václav Klaus starší byl v minulosti pokutován hygienou právě proto, že na veřejnosti odmítal nosit ochranu dýchacích cest. Hygiena mu udělila pokutu 10 000 korun, ale bývalý prezident proti rozhodnutí podal odpor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.