Václav Klaus slaví 80 let. Popřál mu i Miloš Zeman. Mluvčí Hradu popsal, jak se prezident na party bavil

Václav Klaus a Miloš Zeman
Václav Klaus a Miloš Zeman
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2021

Stovky hostů v pátek dorazily s bývalým prezidentem Václavem Klausem oslavit jeho sobotní 80. narozeniny. Bývalá hlava státu si za místo své oslavy vybrala Jižní zahrady Pražského hradu. Mezi gratulanty byla řada známých osobností, popřál mu i současný prezident Miloš Zeman (76), který ho vyzval k návratu do politiky. "Pan prezident byl na oslavě narozenin Václava Klause o hodinu a půl déle, než plánoval," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček s tím, že šlo o velmi vydařenou akci.

První hosté se začali scházet po 14:00, bývalé hlavě státu přinášeli různé dary, nejčastější byly lahve s alkoholem, květiny či dárkové koše, někteří ale přinesli třeba i obrazy. Klaus novinářům řekl, že dostal cestovní kufřík. Sám Václav Klaus pak na hradní party přišel krátce před 15:00. Na zahájení poděkoval všem přítomným, že přišli i přes tropické počasí. 

Svému předchůdci v zahradách poblahopřál i Zeman. Klausovi řekl, že dlouho nebyl v Chile, a proto mu věnuje pozlacené pero. Připomněl tak příhodu, kdy si Klaus při návštěvě Chile přivlastnil ceremoniální pero. Oba se na akci náramně bavili.

"Pan prezident byl na oslavě narozenin Václava Klause o hodinu a půl déle, než plánoval. Báječná atmosféra, skvělí lidé a především jubilant, kterého si pan prezident mnoho váží," popsal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček, jak si prezident party svého předchůdce užil.

Klause zároveň vyzval k návratu do politiky. "Chybíš nám. Myslíš si, že jsi dost v politice, když píšeš různé komentáře. Je to málo a měl by ses do aktivní politiky vrátit. A myslím, že řada lidí, včetně mých voličů, by tě v tom podpořila," řekl Zeman podle hradního webu. Vyzval ho také, aby se nechal očkovat, což Klaus odmítá.

Mezi gratulanty byl třeba arcibiskup Dominik Duka (78) režisér Juraj Jakubisko (83) nebo bývalý premiér Petr Nečas (56).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.