Václav Neckář má ohledně obav z covidu jasno. Mám roušku a auto. Někdy musím jít taky nakoupit, říká

Zpěvák Václav Neckář
Zpěvák Václav Neckář
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 2. 2021

Václav Neckář (77) se řadí do rizikové skupiny a i když má z covidu obavy snad jako každý, zachovává si nad dramatickou situací nadhled. Uvědomuje si, že žít dlouhodobě v izolaci nejde. "Nosím roušku, mám auto. Někdy musím jít taky nakoupit," řekl pro ŽivotvČesku.cz legendární umělec, který si povzdychl nad tím, že nejhorší je pro něj nekoncertovat.

Současná epidemie nedělá nikomu radost. Zasažena je řada odvětví a světlo na konci tunelu stále nesvítí tak, že by dávalo pocit naděje či jistoty z toho, že v dohledné době se podaří epidemii zabrzdit. Zejména mezi umělci panuje velká nejistota, přesto někteří místo vakcíny spíše vyhlížejí, kdy se konečně vrátí do práce. Mezi ně se řadí i Václav Neckář.

"Ohledně očkování ještě nevím. Musí to vyřešit moje obvodní doktorka, kdy bude moct. Sám se očkovat nechat ale chci. Vždy jsem očkovaný byl, tak se nechám očkovat i na covid. Koronaviru se bojím, protože to je dlouhé a co mě trápí, je to, že nehrajeme už šest měsíců. Ale chráním se, nosím roušku a mám auto. Někdy musím jít taky nakoupit, ale zatím se nikdo kolem mě nenakazil," řekl pro ŽivotvĆesku.cz Václav Neckář, jak současnou dobu prožívá.

Pro legendárního hudebníka je vakcína velkou nadějí, jak se znovu setkávat s přáteli a rozdávat uměleckou radost. Od 27. prosince, kdy v Česku začalo proti novému koronaviru očkovat, dostalo obě potřebné dávky vakcíny 189.776 lidí.

Zdravotníci dosud aplikovali přes 500.600 dávek vakcíny. Výrobci podle dostupných údajů dodali do Česka zatím přes 667.000 dávek vakcín, využity byly tedy asi tři čtvrtiny z nich. Česko má objednané vakcíny asi pro 11 milionů lidí. V současnosti ale není vakcín tolik, že by se podle odborníků ještě letos stihla proočkovat populace v množství, jak si ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) sliboval, tedy 70 procent.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.