Václav Postránecký nás navždy opustil před 2 lety. Kolegové popsali, jak na legendárního herce vzpomínají

nextfoto.cz
Herec Václav Postránecký
Foto: nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 7. 5. 2021

Přesně před 2 lety Česko zasáhla smutná zpráva o úmrtí legendárního herce Václava Postráneckého (†75). Jeho skon zarmoutil celou řadu kolegů, kteří měli tu čest s ním spolupracovat či přátelit. "Byl to skvělý herec a výborný člověk," řekl Jiří Krampol (82). "Byl skvělý kolega obdarovaný báječným humorem," uvedl Pavel Nový (72). Oba herci pro ŽivotvČesku.cz popsali, jak na Václava Postráneckého vzpomínají.

Dne 7. května 2019 nás ve věku 75 let navždy opustil fenomenální herec Václav Postránecký. Za svou kariéru ztvárnil celou řadu rolí a spolupracoval se spoustou dalších skvělých umělců. S mnohými z nich ho spojovalo i přátelství. Jak vtipný byl ve filmech, tak humorem sršel i mimo kamery. I proto na něj nadále kolegové vzpomínají v tom nejlepším.

"Na Václava Postráneckého mám hrozně hezké vzpomínky. Byl mladší než já a první film, který jsem v životě dělal, se jmenoval Bylo nás deset a Vašek v něm hrál výraznou postavu. Hrál vojáka, který všechny buzeruje, takový kretén, který nás tam honil. Byl výborný, geniálně to zahrál," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol.

Krampol se s Václavem Postráneckým znal dlouhá léta. "My jsme byli kamarádi. Naposledy jsem ho pracovně viděl ve filmu Bobule2. Na Moravě měl takový trezor, jak tomu říkal, kde měl své víno. Mně a Janě Švandové dal láhev. Byl to skvělý herec a výborný člověk. Znal jsem ho už když mi bylo 24, on byl ještě asi o 3 nebo o 4 roky mladší, takže to byl úplný uličník," doplnil herec pro ŽivotvČesku.cz.

Zřejmě svou nejlegendárnější roli ztvárnil Václav Postránecký v dnes už kultovní komedii S tebou mě baví svět. V té se třem tatínkům každoroční pánská jízda vlivem manželek zvrhla v zimní dovolenou s dětmi. Jednoho z tatínků ztvárnil herec Pavel Nový, který Postráneckého považoval za skvělého kolegu.

"Václav Postránecký patřil mezi mnou obdivované kolegy také proto, že ač nemaje akademického vzdělání, to dotáhl až do Národního divadla. Hlavně proto, že byl úžasný herec a z vlastní zkušenosti, byl skvělý kolega obdarovaný báječným humorem, na který nebyl rozhodně skoupý. Mám ho moc rád," uvedl Pavel Nový pro ŽivotvČesku.cz.

Po smolném období, které zahrnovalo autonehodu a následné vykázání z rodinné dovolené v Tu...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu