Vadí mi lži a přetvářka, říká Bára Jánová. Prozradila, jak to má s hledáním nového muže a co nesmí dělat

Herečka Bára Jánová
Herečka Bára Jánová
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2021

Herečka Bára Jánová (31), kterou diváci znají zejména jako mrchu Sylvu Popelkovou, je idolem početné skupiny žen a vstupuje do snů mnoha mužům. Jak by měl ale vypadat její vysněný protějšek? "Nikdo není dokonalý. Muž může dělat chyby, ale měl by být upřímný a opravdový," přiznala Bára Jánová pro ŽivotvČesku.cz.

Půvabné herečce s kočičíma očima se povedlo něco, co se v seriálech nestává často. Bára Jánová sice ve Slunečné ztvárňuje vypočítavou mrchu Sylvu Popelkovou, ale dává jí takové kouzlo a šarm, že diváci si ji zamilovali i v negativní roli. "Sylva je teď hodná, tak uvidíme, jak dlouho jí to vydrží. Ale přiznám se, že zábavnější pro mě jako herečku je, když trochu zlobí," přiznala Bára Jánová pro ŽivotvČesku.cz.

Kdyby si Bára Jánová mohla vzít nějakou vlastnost od Sylvy, po čem by sáhla?

Sylva Popelková se umí rychle oklepat z průšvihů a z neúspěchů a jde dál, mně to trvá trochu déle. Sylva ale zase nemá mnohdy vše v sobě dořešené a bolístky si nese dál. Ale chtěla bys se naučit být trochu splachovací, oklepat se a jít dál. Toto Sylva prostě umí.

Rozumím, některé věci zkrátka v životě jednoduše nejdou. Jste ještě stále nezadaná, nebo už kolem vás krouží stovky mužů? Přeci jen jste poměrně výrazná herečka a rozhodně půvabná.

Tady v té karanténě jsou mužů stovky, tak se jich musím úplně zbavovat. (smích). Je to komplikovaná doba a muži to nemají lehké, když chtějí někoho pozvat na rande, tak se nabízí vlastně jen procházka. Je to složitá doba. Ale jsem nezadaná, některé věci jsem si chtěla po rozchodu urovnat.

Mnoho mužů využívá poměrně často k seznámení sociální sítě. Máte plno fanoušků na Instagramu. Zvou vás často na rande?

Já hlavně musím pochválit své fanoušky, že mi, na rozdíl o některých kolegyň, nechodí nechutné pánské fotky. A jsem ráda, že mi nechodí ani »hejty«, ale naopak mi od mužů i od žen chodí moc hezké zprávy. Jsem moc ráda za to, že ti lidé, kteří mi píšou, nejsou drzí a jsou slušní a pozitivní. Přiznám se ale, že momentálně randění a pánskou společnost moc nevyhledávám.

Když byste popsala, jaký by tedy měl být dokonalý muž pro vás?

Kdo ale o sobě může říct, že je dokonalý? Nikdo není zcela dokonalý. Člověk se učí celý život. Pro mě je důležité, aby člověk byl otevřený novým možnostem a nebál se změn. Může dělat i chyby, ale měl by být upřímný, já nenávidím lež. Já se lží úplně děsím a přiznám, že je to i kvůli tomu, že se lží už mám nějaké zkušenosti. Takže hledám upřímnost, otevřenost, opravdovost... Samozřejmě hledám i zajištěnost, bezpečí, snahu být nohama na zemi.

Co vás na mužích štve?

Tak to je individuální a není možné házet všechny do jednoho pytle. Otázka je, zda mě to štve, či to mužům závidím, ale vždy mě upoutá, že muži o věcech tolik nepřemýšlí. Muži mají přímočaré myšlení, kdežto my ženy všechno rozvádíme, košatíme, za vším něco vidíme... Mám pocit, že muži to mají jednodušší. A taky mě štve, že lidé si často hrají na něco, co nejsou. Ale to nevím, zda mohu říct, že mě to štve, když já jsem sama herečka. (smích)

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.