Vádí nám chování vlády, Milion chvilek svolává na červnový protestní pochod

Vláda umožnila demonstraci.
Vláda umožnila demonstraci.
Foto: Milion chvilek
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2020

Spolek Milion chvilek o sobě dává znovu aktivně vědět. Svolává na 9. června protestní pochod, kterým chce dát nespokojenost s vládou v rámci koronavirových opatření či kontroverzních nákupů ochranných materiálů.

Přesně 9. června v Praze se podle organizátorů uskuteční protestní pochod ze Staroměstského náměstí k úřadu vlády.

Jeho organizátoři chtějí dát najevo nesouhlas s chováním vlády, a to nejen v době epidemie nového koronaviru. Kabinet podle spolku šířil v období nouzového stavu chaos, omezoval práva občanů a překračoval své pravomoci.

Vláda poškozuje zemi

O chystané demonstraci dnes Milion chvilek informoval v tiskové zprávě. "Nalijme si čistého vína. Tato vláda poškozuje naši zemi. Tato vláda poškozuje miliony lidí. Je třeba se proti tomu důrazně ozvat. Andrej Babiš a jeho vláda kašlou na lidi. Hrabou jen pod sebe. Starají se jen o své vlastní zájmy. Jak se to projevuje? Třeba tím, že vláda sice kvůli koronaviru na dva měsíce zavřela soukromým vlastníkům jejich firmy a zastavila ekonomiku, ale “zapomněla“ do ní nalít peníze. Místo slíbených 1200 miliard vláda zatím rozdala pouhých 30 miliard," stojí v úvodu prohlášení na oficiálním Facebooku spolku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.