Váhám mezi Petrem a Pavlem, říká občan a evoluční biolog Jaroslav Flegr před druhým kolem prezidentské volby

Evoluční biolog Jaroslav Flegr
Evoluční biolog Jaroslav Flegr
Foto: Se svolením Jaroslava Flegra
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 1. 2023

Buď Andrej Babiš (68), nebo Petr Pavel (61) - mezi těmito dvěma jmény se rozhodují voliči před druhým kolem prezidentské volby. Koná se 27. a 28. ledna. A z ní vzejde nová hlava státu. Redakce ŽivotvČesku.cz, stejně tak jako před prvním kolem, oslovila občana a evolučního biologa Jaroslava Flegra (64), koho ze dvou kandidátů, kteří postoupili, upřednostní. Z jeho slov vyplynulo, že má naprosto jasno.

"Váhám mezi Petrem a Pavlem, ale myslím, že se to vyřešilo samo," uvedl na dotaz redakce Jaroslav Flegr, který není sympatizantem Andreje Babiše.

Vítězem prvního kola letošních prezidentských voleb se stal bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel (61), generála ve výslužbě volilo 35,40 procenta lidí. Do volebního finále postoupil i bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš (68), kterému dalo hlas 34,99 procenta voličů. 

Pokud jde o tip, který zkušený evoluční biolog poskytl pro ŽivotvČesku.cz, chybělo jen kousek, aby vyšel. Podle profesora Univerzity Karlovy (UK) Jaroslava Flegra se ve druhém kole měla potkat Danuše Nerudová s Petrem Pavlem. Z jejich souboje měl vzejít jako vítěz generál v záloze.

"Myslím si, že Danuše Nerudová vyhraje první kolo. Ve druhém kole, do kterého k překvapení mnohých nepostoupí Andrej Babiš, však vyhraje Petr Pavel," tipnul si na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz respektovaný biolog před prvním kolem prezidentské volby. I když jeho tip nevyšel přesně, nakonec je tu poměrně velká šance, že nakonec mu vyjde.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.