Vakcína na COVID-19 může být do konce roku, možná dříve, prohlásil Trump

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Gage Skidmore, flickr.com (CC BY-SA 2.0)
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2020

Spojené státy by mohly být první, kdo světu představí vakcínu na onemocnění COVID-19. Podle prezidenta Donalda Trumpa by se tak mohlo stát s koncem roku, možná i dříve.

"Doufáme, že ji budeme mít do konce roku, možná dříve. Děláme pozoruhodné pokroky," uvedl Trump v Bílém domě před novináři.

Trump dále prohlásil, že Spojené státy momentálně zvažují 14 očkovacích látek, které vykazují slibné výsledky. Z tohoto seznamu chtějí dále některé vakcíny vyřazovat a dopracovat se tak k nejlepšímu preparátu. V případě, že by vakcínu jako první vyvinula jiná země, pomáhaly by USA s její distribucí.

Rozvolnění i bez vakcíny

Prezident však následně lehce zmírnil svůj optimismus a řekl, že Spojené státy začnou znovu navracet život k normálu nehledě na to, zda bude či nebude vakcína k dispozici. "Nechci, aby si lidé mysleli, že vše záleží na vakcíně, ale vakcína by byla skvělá," řekl Donald Trump, který se dlouhodobě vyslovuje pro co nejrychlejší otevření americké ekonomiky i přes varování expertů před další možnou vlnou nákazy. "Chci, aby bylo jasno: Vakcína, nevakcína - jsme zpátky," dodal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.