Vakcínu Češi dostanou při čekání na vlak a při nakupování. Zhodnotíme si to po týdnu, říká Andrej Babiš

Předseda vlády Andrej Babiš
Předseda vlády Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2021

Od pondělí bude očkování pro obyvatele České republiky dostupnější, stát otevře očkovací centrum v nákupním centru na Chodově a také na hlavním nádraží v Praze. Obě místa budou určena pouze pro dospělé zájemce. "Počkáme týden a pak si zhodnotíme, jak to pomohlo při proočkování," uvedl pro ŽivotvČesku.cz premiér Andrej Babiš (66).

Očkovací centra v obchodním centru Westfield Chodov a na hlavním nádraží v Praze budou mít tu výhodu, že lidé mohou přijít i bez předchozí registrace či objednání termínu. Ministerstvo zdravotnictví si slibuje, že pro dávku vakcíny proti koronaviru tak dojdou lidé, které od očkování odrazovala registrace.

"V obchodním centru na Chodově bude očkování zajišťovat očkovací tým nemocnice IKEM a jejich provozní doba je v pracovních dnech 10:00 až 20:00, o víkendech pak do 19:00," uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Provoz místa v budově hlavního železničního nádraží zajistí podle Gabriely Štěpanyové týmy zdravotníků z fakultních nemocnic Bulovka a Motol. Denně by měly zvládnout naočkovat přes 100 lidí. Otevřeno bude každý den od 12:00 do 19:00. Na tomto očkovacím místě se bude podávat jednorázovou očkovací látka od společnosti Johnson & Johnson. Gabriela Štěpanyová uvedla, že naočkovat se mohou lidé, kteří třeba do Prahy přijedou vlakem jen na otočku. Proto je pro ně výhodná jednorázová vakcína.

Vláda si slibuje, že díky větší dostupnosti dojde k výraznějšímu proočkování populace. Premiér Andrej Babiš ale nechtěl hodnotit, s jakou mírou využití nových center bude spokojen. "Počkáme týden a pak si zhodnotíme, jak to pomohlo při proočkování," řekl premiér pro ŽivotvČesku.cz

Zdravotníci od prosincového začátku očkování aplikovali ke čtvrtečnímu večeru 8,796.093 dávek vakcíny proti koronaviru, ukončené očkování má přes 3,7 milionu lidí. Ve čtvrtek zdravotníci naočkovali téměř 91.000 lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.