Valentýnský týden: Nadprůměrné teploty, deštivo, na horách místy sněžení

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 12. 2. 2024

"Počátek nového týdne bude ve znamení vlhkého západního proudění. Špatné podmínky se sněhem panují v horských oblastech. Umělý sníh leží pouze na sjezdovkách, v jejich okolí je zelená tráva pod nadmořskou výškou 950 metrů nad mořem," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a dále do detailu rozebrala předpověď pro celý aktuální týden.

V pondělí bude zataženo až oblačno, občas déšť, na vrcholcích hor sněžení. Denní teploty 6 až 10 °C, na jižní Moravě 12 °C.

úterý si počasí nachystá zataženo až oblačno, občas déšť, na horách sněžení. Ranní teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 9 °C.

Ve středu bude oblačno, občas přeháňky, na horách i sněhové. Po ránu místy až polojasno a ojediněle mrznoucí mlhy. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 5 až 9 °C. "Ke svatému Valentýnovi se váže mnoho pranostik. Hodně jich už mluví o jaru, letos svatý Valentýn přinese nejnižší noční teploty z celého týdne," vylíčila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Ve čtvrtek lze očekávat oblačno až zataženo, občas přeháňky, na horách přechodně i srážky sněhové, a to od cca 1100 m nad mořem. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 8 až 12 °C.

V pátek bude oblačno, občas přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 8 až 12 °C.

Výhled na víkend

Žádnou výraznou změnu v počasí nepřinese ani konec týdne. "Oblačnosti i srážek bude hodně a nejvyšší odpolední teploty budou opět stoupat na 10 °C. V sobotu bude oblačno až zataženo, občas přeháňky, na horách i sněhové. Ranní teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 6 až 10 °C. V neděli bude oblačno, občas přeháňky, na horách i sněhové. Ranní teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 9 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz k tomu, jaké počasí bude panovat během víkendu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.